Július 6. és 17. között tizenhét magyarországi és székelyföldi képzőművész részvételével zajlik a Miszla Art@Csernáton alkotótábor a felsőcsernátoni Malomkert Panzióban. Az első alkalommal Felsőcsernátonban megtartott Miszla-Art alkotótábor Vargha Mihály szobrász, a Székely Nemzeti Múzeum igazgatójának kezdeményezésére a magyarországi Miszla-Art nyári alkotótábor székelyföldi testvérrendezvényeként valósult meg – adta hírül Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája.
A résztvevő képzőművészek: Albert Levente (lapunk fotóriportere), Daczó Enikő, Esse Bánki Ákos, Gálhidy Péter, Gáspár Annamária, Gáspár Gyula, Horváth-Lóczi Judit (Barcsay Jenő-díjas), Kertész Attila, Kő Virág, Majoros Áron Zsolt, Mayer Éva, Oláh Anna, Oláh Sándor, Sánta Csaba, Sárosi Mátyás, Szabó Kriszta, Vargha Mihály, kurátor Uszkay Tekla művészettörténész.
A tíznapos alkotótábor fontos része, hogy a képzőművészek – grafikusok, szobrászok és festők – kölcsönhatásba kerüljenek a hellyel, azt követően kezdődik meg az alkotás – ismertette a tábor menetét Vargha Mihály, aki korábban szobrászként volt jelen a Tolna megyei Miszla-Art Kulturális Központban és Alkotóházban. „Tetszett a Miszla-Art koncepciója, jól éreztem magam, így született meg az ötlet, hogy szervezzük meg itthoni testvérrendezvényét, hiszen Székelyföld kisugárzása egyedi. Művész vendégeink Gelencével, Kézdivásárhellyel, Sepsiszentgyörggyel, a Szent Anna-tóval és természetesen Csernátonnal ismerkednek meg, ezzel is ösztönözve, hogy a táborban elkészülő alkotások helyspecifikussá váljanak. Táborunk hívószava az önazonosság, az identitás kérdése, ezzel a problémakörrel foglalkoznak az alkotók. A magyarországi művészek a Miszla-Art visszatérő alkotói, Székelyföldről, Erdélyből pedig olyan képzőművészeket hívtunk meg, akik hasonló látásmódot, kísérletező-kutató szemléletmódot képviselnek. A Csernátonban elkészült alkotások Háromszéken maradnak, a Székely Nemzeti Múzeum tulajdonába kerülnek.
„A táborban születő alkotásokból július 16-án, szombaton 11 órától nyílik kiállítás a Malomkertben, ahová a nagyközönséget is szeretettel várjuk” – mondta el a tábor kezdeményezője. Hozzátette: a Tolna megyei Miszla-Art Kulturális Központ és Alkotóház működése példaértékű, hiszen egy kultúraszerető mecénás házaspár, az egyébként erdélyi származású Makay Tamás és Makayné Pál Berta tartja fenn, akik a Miszla Art@Csernáton táborban is jelen lesznek.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »