Missziósnak lenni a mai világban – Rendkívüli hittanóra Német László SVD bíborossal Baján

Missziósnak lenni a mai világban – Rendkívüli hittanóra Német László SVD bíborossal Baján

Rendkívüli hittanórát tartott április 14-én a bajai katolikus oktatási intézményben, a Szent László Általános Művelődési Központban Német László SVD bíboros, belgrádi érsek, Missziósnak lenni a mai világban címmel.

Juhász Péter László főszervező, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye állandó diakónusa, az intézmény római katolikus hittanára 2019 óta olyan híres, közéleti egyházi és világi személyeket hív meg az oktatási intézménybe, akik tanúságot tudnak tenni a hitükről, lelkesíteni tudják a fiatalokat az erényes, katolikus életre, és példájukkal hozzájárulnak a közösség építéséhez.

A rendkívüli hittanórán Német László bíboros személyes módon beszélt a saját szerzetesi, papi, püspöki és bíborosi szolgálatáról. Különös módon is megragadta a több mint kétszáz fős közönség figyelmét a bíborosi öltözet, amelyet Baján most láthattak először a diákok és pedagógusok egyaránt.

Juhász Péter László köszöntőjében hangsúlyozta, hogy Német László látogatása az iskolában történelmi jelentőségű. Hiszen bíborosi méltóságú főpap 156 évvel ezelőtt járt először és utoljára az intézményben – az alapítás évében, amikor Haynald Lajos bíboros, kalocsai érsek 1870-ben megáldotta az iskolát. A jelenlegi, a 2025/2026-os tanév az intézmény falai között már a 155., egyben jubileumi tanév is.

De jubileumi tanév azért is, mert idén ünneplik az intézményben a katolikus egyházi oktatás bajai újraindulásának 30. évfordulóját. Az 1989–1990-es rendszerváltás után megkezdődhetett Magyarországon az egyházi iskolák újraindulása; az előkészületi éveket követően 1996-ban ismét a Miasszonyunkról Nevezett Kalocsai Iskolanővérek Társulata fenntartásában jött létre a bajai Szent László Általános Művelődési Központ, amely azóta is folyamatosan fejlődik.

Hírdetés

Juhász Péter László kiemelte, hogy azért is történelmi a látogatás, mert 156 évvel ezelőtt a Kalocsai Érseki Tartományhoz tartozott a nándorfehérvári püspökség mint suffraganeus egyházmegye, most pedig a jogutód, a Belgrádi Főegyházmegye főpásztorát köszöntheti az intézmény közössége.

Az előadás végén Hajdók Róbert főigazgató megköszönte Német Lászlónak az előadását, valamint háláját és örömét fejezte ki azért, hogy látogatásával és jelenlétével gazdagította a jubiláló Szent László-központ közösségét.

Szöveg: Juhász Péter László

Fotó: Iván Donát

Forrás: Szent László Általános Művelődési Központ

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »