Minden ingadozás normális: ha beismerik, hogy ezer éve melegebb volt, akkor semmi esélyük a széndioxidkamut lenyeletni az adófizetőkkel

Minden ingadozás normális: ha beismerik, hogy ezer éve melegebb volt, akkor semmi esélyük a széndioxidkamut lenyeletni az adófizetőkkel

Minden ingadozás normális – Megjegyzések a Másfél fok c. honlap – MTI által reklámozott – írásához.

Előzmény: A szélsőséges lehet az új normális

Teljesen igaza van Kis Anna meteorológusnak, ha azt állítja, hogy

"…tavaly szinte minden héten történt valami szokatlan, a normálistól eltérő jelenség."

A probléma csak az, hogy ez épp így volt tavalyelőtt, azelőtt, és visszamehetünk az időben akár több ezer évig. Minden héten történt valami szokatlan, a normálistól eltérő jelenség. Úgy az időjárás, mint a klíma folyamatosan változik. Az elmúlt tízezer évre (a legutolsó nagy jégkorszak végétől) a kutatók a következő klímaidőszakokat különböztetik meg:

Ha pedig a legutolsó 1100 évet nagyítjuk ki, az alábbi képet kapjuk:

Közismert a nagy középkori meleg időszak, kb. 800 és 1300 között.

Magyarázat: Lamb min., ill. Lamb max.:
– Hubert H. Lamb angol klimatológus becslésének szélső értékei, megjelent: The Early Medieval Warm Epoch and Its Sequel, in Paleogeography, Paleoclimatology, Paleoecology 1 (1965)
Bojanowski: Axel Bojanowski német meteorológus adatai 2003-ból

Mindevvel az IPCC 1990-ben még tisztában volt.
IPCC: Éghajlat-változási Kormányközi Testület (angolul: Intergovernmental Panel on Climate Change, a valóságnak jobban megfelelne az International Panic Creation Club megnevezés).

2001-re aztán jött a felismerés: "Ha beismerjük, hogy ezer évvel ezelőtt melegebb volt, mint ma, akkor semmi esélyünk a széndioxidkamut lenyeletni a nyugati világ adófizetőivel." Mert ne legyen kétségünk. Klímahisztéria csak Észak-Amerikában, Nyugat- és Közép-Európában és Ausztráliában van. (A Kuruc.info olvasói számára talán világos, mi a közös ezekben az országokban.) Ezért a régi bolsevik jelszónak megfelelően ("A múltat végképp eltörölni…") átírták a múltat. Egy Michael Mann nevű szélhámos nyomán átrajzolták az elmúlt 1000 év klímatörténelmét, lehazudva a középkori meleg periódust.

Mindezek után még van bátorsága Kis Anna "meteorológus" csapatának az elmúlt 2000 évre kiszámítani az átlaghőmérsékletet, aminek alapján aztán ilyen förmedvények jönnek ki:

Még a legelvakultabb klímapánikkeltők sem vonják kétségbe, hogy az elmúlt évszázadok éghajlatváltozásait nem a CO2-koncentráció vezérelte.

Hanem, akkor mi? – tesszük fel a logikus kérdést.

Nos, szinte teljes bizonyossággal elmondható, a Nap tevékenységének ciklikus ingadozása az, amely kihatással van a Föld éghajlatára.

Közép-Angliában 1658 óta mérik a hőmérsékletet, a csillagászok pedig kb. 400 éve követik nyomon a napfolttevékenységet.

Emellett a tudósok képesek rekonstruálni a földre jutó napsugárzás intenzitását (Total Solar Irradiance, TSI, W/m2) az elmúlt évszázadok vonatkozásában.

Ha a kettőt párhuzamba állítjuk, a következő ábrát kapjuk:

Hírdetés

A napfolttevékenységek rögzítése az alábbi ábrát adja az elmúlt 400 évre:

Láthatjuk, hogy a napfolttevékenység ingadozása jó korrelációban van az elmúlt évszázadok hideg és meleg időszakaival.

De hogy még egyértelműbb legyen az összefüggés:

A Northumbria University (Newcastle) professzora, Valentina Zsarkova napfizikus pedig egyike azon kutatóknak, akik képesek a napfolttevékenységet rekonstruálni 800 évre visszamenőleg.

Az ábrán Zsarkova prognózisai is megtalálhatók a következő 1200 évre.

Láthatjuk tehát, a naphoz kapcsolódó fizikai folyamatok (TSI és napfolttevékenység) – a CO2-vel ellentétben – igen jól megmagyarázzák az elmúlt évszázadok földi klímájának ingadozását. Aki ezt megérti és felfogja, az avval is tisztában van, hogy a szoláris hatás a 20. században sem adta át helyét a földi CO2-kibocsátásnak a klímavezérlés tekintetében.

Ami eleve egy halva született dolog, lévén, hogy az atmoszféra legjelentősebb ÜH (üvegházhatású) gáza a H2O. Koncentrációja az atmoszférában átlagosan 30-60-szor magasabb a CO2 koncentrációjánál.

Az alábbi ábra jól szemlélteti a közép-európai földközeli atmoszféra víztartalmának ingadozását, párhuzamba állítva a CO2-koncentráció "gigantikus" emelkedésével.

Nézzük meg ezek után, mennyi az igazságtartalma a pánikkeltő gépezet azon állításának, hogy növekednek a szélsőséges időjárási események.

Ehhez ajánlom Kis Annának az IPCC 2018-as állapotjelentését ahol szó szerint a következőket olvashatja:

„There is low confidence in any observed long-term (i.e., 40 years or more) increases in tropical cyclone activity (i.e.,intensity, frequency, duration), after accounting for past changes in observing capabilities. It is likely that there has been a poleward shift in the main Northern and Southern Hemisphere extratropical storm tracks. There is low confidence in observed trends in small spatial-scale phenomena such as tornadoes and hail because of data inhomogeneities and inadequacies in monitoring systems.“

Magyarul:

„A trópusi ciklonok aktivitásának (azaz intenzitása, gyakorisága, időtartama) megfigyelt hosszú távú (azaz 40 éves vagy hosszabb) növekedésére vonatkozó adatok megbízhatósága alacsony; miután figyelembe vettük a megfigyelési képességek múltbeli változásait. Valószínű, hogy az északi és a déli félteke fő extratrópusi viharnyomain pólusirányú eltolódás történt. Az adatok inhomogenitása és a megfigyelési rendszerek elégtelensége miatt a kis térbeli léptékű jelenségek megfigyelt tendenciák – mint például a tornádók és a jégeső – adatainak megbízhatósága alacsony.

Nos, ha a fő-fő pánikkeltő a pánikkeltésre alkalmas adatok alacsony megbízhatóságáról beszél ismételten, akkor talán Kis Anna meteorológus számára is kigyullad a körte: nem növekszik a szélsőséges időjárási események száma, és főleg nem függenek ezek a levegő CO2-tartalmától. Talán csak egyetlen ábra ennek bizonyítékaképp:

Ha mi, klímarealisták most olyan okosak lennénk, mint Kis Anna és társai, akkor azt mondanánk, a levegő CO2-tartalma növekedésének következtében csökken a leégett erdőterületek nagysága. Persze, nem mondjuk. De kérjük, a másik oldal is maradjon a tények talaján.

Emberi szempontból érthető a pánikkeltő társaság viselkedése. Nyilván tisztában vannak vele, lételemük a hazugság, ferdítés, hamis összefüggések kreálása. Amint csak egyszer igazat mondanának, azonnal elveszítenék jól fizető meteorológusi, klímakutatói állásukat, és mehetnének felszolgálónak egy étterembe.

Mindezek után csak egy kérdés marad:

MIÉRT?

Nos, úgy tűnik, vannak erők, amelyek nem érdekeltek egy erős, az adósságot visszafizetni képes európai gazdaságban.

Ezért kényszerítik az európai országokat a klímahisztériára. Von der Leyen EU Bizottságának elképzelése szerint – ha megvalósul a "Fit for 55" projekt – az unió az eddigi évi 260 milliárd € helyett évi 600 milliárd € fölötti összeget fog a feneketlen klímahordóba tölteni. Mindennek eredményeképp a gazdaság padlóra kerül, Ázsia és Oroszország elhúz mellettünk, mi pedig Afrikai szinten fogunk vegetálni áramszünetről áramszünetre.

Magyarország jelenleg évi kb. 100 milliárd Ft-ot tölt az éghajlat megmentése nevű feneketlen hordóba. Mindehhez jön még a hidrogénstratégia, 10 év alatt 105-135 milliárd Ft elégetésével. Csak emlékeztetünk. Az Államadósság-kezelő Központ legfrissebb adatai alapján a teljes államadósság

2005. 01. 31 és 2020. 11. 30 között percenként 2 807 896 Ft-tal
2020. 11. 30 és 2021. 12. 31 között percenként 9 745 992 Ft-tal növekedett, illetve növekszik.

Nyilván egy rövid reflektálás keretében nem lehet a klímakérdést teljes mértékben körüljárni és a helyére tenni. A Kuruc.info olvasóinak ajánljuk figyelmébe honlapunkat: www.klimarelista.hu

Király József
okl. vegyészmérnök

Egy kis szélerőmű-vita

Az álságos klímaharc

Lázadás a kihalás ellen? – Vagy inkább a hagyományos értékrend és az európai nemzetek elpusztítása

A haladó szellem egyik vörös angyala jutalmazná a gyerekmentességet – a jövő zálogai ugyanis környezetkárosítóak 


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »