Minden idők leghosszabb repülőjárata indulhat el 2026-ban

Minden idők leghosszabb repülőjárata indulhat el 2026-ban

Minden eddiginél hosszabb repülőjárat elindítását tervezi a Qantas, a járat utasai közel egy napot töltenek majd egyhuzamban a levegőben.

Az ausztrál Qantas légitársaság már több éve dolgozik az ún. Sunrise projekt megvalósításán. A név olyan rendszeres, közvetlen járatok indítását takarja Sydneyből vagy Melbourne-ből Nyugat-Európába és az USA keleti partjára, amelyeken a gépek egyhuzamban akár 22 órán keresztül a levegőben tartózkodnak, és az utasok legalább egy napfelkeltét láthatnak, ha ébren maradnak.

A tervek megvalósításához a Qantasnak egy kiegészítő tartállyal kell felszerelnie az A350-1000 URL típusú repülőgépeket (az URL az Ultra Long Haul, vagyis „ultra hosszú járat” elnevezés rövidítése). Az Airbus szállítási problémái miatt a projekt többször szenvedett késedelmet. Végül az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) idén júliusban jóváhagyta a kiegészítő tartály beszerelését, ami új lendületet adott a projektnek. Ennek köszönhetően a Qantas 2026 közepére meg is kaphatja az első gépet.

A légitársaság 12 új Airbus-gépet tervez vásárolni a Sydneyt Londonnal vagy New Yorkkal összekötő járatokra. A gépeken mintegy 240 utas számára lesz hely a turista-, prémium turista-, business és első osztályon. A tervezés során figyelembe veszik azokat a hatásokat, amelyek az utasokat érik egy ilyen hosszú út alatt. Vanessa Hudson, a Qantas ügyvezető igazgatója elmondta, a sydney-i Charles Perkins Központtal dolgoznak együtt, és a fő hangsúlyt a kabinvilágítás optimalizálására helyezik, hogy a jetlag csökkenthető legyen.

Hírdetés

Ezenkívül a prémium turista- és turistaosztály között kialakítanak egy ún. wellbeing zónát, ahol az alacsonyabb árfekvésű osztályokon utazók is kinyújtózhatnak és edzhetnek. Tervezik egy ivóállomás létrehozását is, ahol frissítőket és harapnivalókat lehet majd kapni. A turistaosztályon 140 utasnak lesz hely, mintegy 84 centiméteres üléssorok közötti távolsággal. Ülésenként két USB-C csatlakozó és egy 13,3 hüvelykes képernyő, valamint lábtartó, ergonomikus háttámla és multifunkciós asztal áll majd az utasok rendelkezésére.

A prémium turistaosztályon 40 utasnak kínálnak majd helyet. A különbség a turistaosztályhoz képest a kényelemben lesz: lábtámasz, több mint egy méteres távolság az üléssorok között, szellősebb üléselrendezés, valamint több tárolóhely lesz elérhető. A business osztályon egy tolóajtóval lehet majd elkülöníteni az ülést a többitől. Az ülésszélesség itt 63,5 centiméter lesz, és az ülést igény szerint át lehet majd alakítani egy két méter hosszú ággyá. Ezenkívül egy nagy tükör, 18 colos képernyő, több töltési lehetőség, egy nagy asztal és bőséges tárolóhely áll majd rendelkezésre.

Az első osztályon hat lakosztályt alakítanak ki a tervek szerint. Az utasok a kényelmes ülés mellett külön ágyat használhatnak, emellett szekrény, rengeteg tárolóhely, tükör, különböző töltési lehetőségek és 32 colos képernyő teszi majd élvezhetővé az utazásukat. Az ülőhelyet kétüléses étkezőasztallá lehet majd átalakítani.

A világ leghosszabb nonstop repülőjárata jelenleg a Singapore Airlines Szingapúr és New York között közlekedő járata, amely nem egészen 19 óra alatt teszi meg a távolságot. A Qantas jelenlegi leghosszabb repülőjárata pedig Perth és London között közlekedik, a gép több mint 17 órát tartózkodik megszakítás nélkül a levegőben. A járat állítólag nagyon népszerű, ami miatt a légitársaság nagyon bízik a Sunrise projektben is – írja a Reisereporter.

Turizmus.com


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »