Milánói rangadó lesz az elődöntőben (Labdarúgás, Bajnokok Ligája)

Milánói rangadó lesz az elődöntőben (Labdarúgás, Bajnokok  Ligája)

Az Internazionale lisszaboni kétgólos győzelme után szerdán a San Siróban döntetlent játszott a Benfica ellen, így elődöntőbe jutott, ahol az AC Milan lesz az ellenfele. A Manchester City remizett a Bayern München vendégeként, ezzel az angol csapat került a legjobb négy közé, ahol a címvédő Real Madrid együttesével küzd a döntőbe jutásért.

Milánóban a házigazdák szereztek vezetést, Nicolò Barella a jobb felsőbe lőtt, ám a Benfica az első félidőben Fredrik Aursnes fejesével válaszolt. Az olasz csapat a 65. percben újra előnybe került, Lautaro Martínez továbbított a kapuba, aztán a csereként beállt Joaquin Correa a bal felsőbe csavart (3–1). A portugál együttes a hajrában szépített, a 86. percben Antonio Silva fejelt a hálóba, majd a ráadásban Petar Musa egyenlített (3–3). Münchenben a Manchester City a 38. percben eldönthette volna a párharcot, viszont a Dayot Upamecano kezezése miatt megítélt büntetőt Erling Haaland fölé lőtte. Az 57. percben újra a norvég csatár és a francia védő játszotta a főszerepet, utóbbi elcsúszott, előbbi a kapuba gurított. A hajrában Joshua Kimmich ugyan büntetőből egyenlített, de ez csak szépségtapasz volt. Eredmények, negyeddöntő, visszavágók: Ba­yern München–Manchester City 1–1 (gólszerzők: Kimmich 83. – tizenegyesből, illetve Haaland 57.) – összesítésben: 1–4, Internazionale–Benfica 3–3 (gólszerzők: Barella 14., Martinez 65., Correa 78., illetve Aursnes 38., Antonio Silva 86., Musa 90+5.) – összesítésben 5–3. (miska)