Migaľ: Elfogyott a pénz a roma polgárőrségek fenntartásának támogatására Kulcsár Péter2025. 11. 06., cs – 11:15
Elfogyott a pénz a roma polgárőrségek fenntartásának támogatására, a beruházási minisztérium pedig ezt nem tudja dotálni a saját költségvetéséből – jelentette ki Samuel Migaľ (független) beruházási, régiófejlesztési és informatizációs miniszter.
„Ha ez valóban komoly probléma, akkor az önkormányzatok kénytelenek lesznek valahogy megbirkózni vele. (…) A mi keretünkben nem látok rá lehetőséget arra, hogy a roma polgárőrségeket a Szlovákia Programból támogassuk” – tette hozzá Migaľ. Azt is közölte, hogy a helyzetről tájékoztatja a Szlovákiai Városok Unióját.
A Szlovákia Városok és Falvak Társulása felszólította a kormányt, hogy tartsa fenn a helyi polgári és megelőző szolgálat elnevezésű projektet, amely hozzájárul a lakosság biztonságához a marginalizált roma közösségekben. Pénzhiány miatt a polgárőrségek decemberben fejezik be tevékenységüket egyes városokban, majd jövőre további településeken.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


