A Partizán megpróbálja megmagyarázni, hogy miért szavaznak az emberek a Fideszre:
– röviden a 7 lehetséges magyarázat:
- mert a propaganda kimosta az emberek agyát,
- mert jobban élnek, mint 2010 előtt,
- mert hiszik, hogy a fideszes rendszer valahol igazságos,
- mert személyi függőségben élnek fideszes nagyuraktól,
- mert a Fidesz képviseli az alacsonyabb osztályokat,
- mert a Fidesz sikeresen a maga oldalára fordította a témák keretezését,
- mert a Fidesz gyógyszert ígér a történelmi sérelmekre.
Szerintem a Partizán szerkesztősége vak, mert pont a legfontosabbat nem vette észre, persze valószínűleg azért, mert maga is része a válasznak, így belülről képtelen meglátni azt ami evidens. Ez pedig:
- mert látja a sokkal rosszabb alternatívát.
Én a magam részéről ide tartozom mindenképpen, nem fideszes vagyok valójában, hanem ballibellenes, antiliberális, antieuropéer.
Hiszen a 7 pont egyike se érint, ill. egyik se érint úgy, ahogy ezt a szerkesztők elképzelik:
- „mert a propaganda kimosta az emberek agyát” – én sokkal több ballib propagandát fogyasztok, mint fideszest,
- „mert jobban élnek, mint 2010 előtt” – nem érint, nem élek az országban 2007 óta,
- „mert hiszik, hogy a fideszes rendszer valahol igazságos” – nem hiszem ezt, azaz részben hiszem csak: a fideszes rendszer csak annyiban igazságosabb, hogy legalább nem köpi le undorodva a társadalom zömét, legalább ad a látszatra,
- „mert személyi függőségben élnek fideszes nagyuraktól” – nem érint, nem élek az országban 2007 óta,
- „mert a Fidesz képviseli az alacsonyabb osztályokat” – én magam sokkal inkább középosztály vagyok, sose kellett az alacsonyabb osztályok sorsában osztoznom,
- „mert a Fidesz sikeresen a maga oldalára fordította a témák keretezését” – ez tényleg érvényes pont, de önmagában nem lenne elég, ha ez a keretezés nem lenne legalább részben igaz,
- „mert a Fidesz gyógyszert ígér a történelmi sérelmekre” – engem ez abszolút nem érdekel, meglehetősen antinacionalista vagyok, ez még ballib koromból maradt bennem, hajlamos vagyok a történelmi sérelmeket távolságtartóan szemlélni, sokan akik alapvetően egyetértenek velem, meg is szoktak ezen a magatartásomon rökönyödni.
Szóval a 7 pontból 5 pont teljesen idegen tőlem, 2 ponttal meg csak részben vagyok egy hullámhosszon.
Az viszont 100 %-ban igaz rám, hogy „mert látja a sokkal rosszabb alternatívát„. S szerintem sokaknál pontosan ez a kulcs.
Hogy most mi lesz április 12-én, nem tudom. Először nem tudom 2010 óta. Ha felnőtt már egy olyan nemzedék, mely nem emlékszik a ballib ökörségekre vagy elfelejtette azokat, akkor a Fidesz veszíteni fog. A Fidesz esélye az, hogy a fiatalok között kisebb a szavazási hajlandóság, mint az idősebbek körében.
Én már látom a ballib européer vigyort és lenézést a tiszás vezérek pofáján, de én is már sajnos az idősek között vagyok. Meglátjuk tehát.
Forrás:bircahang.org
Tovább a cikkre »


