Metáltörténelem: szavazd meg az 1980 és 2020 közötti legjobb rockzenei albumokat

Metáltörténelem: szavazd meg az 1980 és 2020 közötti legjobb rockzenei albumokat

Folytatódik a Metal Történelem, amelynek keretében ma, március 22-én 2016 legjobb albumaira lehet szavazni. Neked melyik a kedvenced?

„Miután sajnos az idei tavasz is otthonülős lesz, úgy gondoltuk, megint összehozunk egy kis játékot. 1980 és 2020 között keressük az év rocklemezeit, persze a hallgatóink segítségével” – mondta Kalácska Gábor, a Rocker Rádió egyik alapítója.

A játékban rendkívül egyszerű részt venni: a rádió a közösségi oldalain (facebookinstagramvibertelegramhundub) megosztja az aktuális évet, amelynek rocklemezeire lehet szavazni. Ezután csupán annyi a játékos dolga, hogy beírja egy kommentbe a kedvenc albumát, amely az adott évben jelent meg. Minden komment egy szavazat, a legtöbb voksot kapott lemez nyer.

„Szeretnénk picit hozzájárulni ahhoz, hogy a bezártság órái kellemesebben teljenek. A játék talán előhoz néhány kellemes emléket az elmúlt évtizedekből” – mondta Thuróczy Richard, a Rocker Rádió másik alapítója.

A Rocker Rádió munkatársai természetesen az emlékek felfrissítésében is segítenek: a szavazás napján, 9-19 óra között bemutatják az év (szerintük) 10 legerősebb rocklemezét a műsorban. Voksolni viszont bármelyik, az adott évben megjelent albumra lehet.

Ma, március 22-én 2016 legjobbjaira lehet szavazni. Íme a mai ajánlójuk:

2016. január 22-én jelentkezett utoljára stúdióalbummal a Dave Mustaine által vezetett Megadeth. A zenekar Dystopia című, tizenötödik nagylemeze több ok miatt is kedves lehet a csapat rajongói számára. Egyrészt ezen a korongon mutatkozott be az új gitáros, a brazil Angrából átigazolt Kiko Loureiro, másrészt Mustaine-ék aktuális szellemi termékét méltónak találták egy Grammy-díjra, mégpedig a Best Metal Performance-kategóriában.

A Black Stone Cherry nem áprilisi tréfának szánta ötödik nagylemezét, a Kentuckyt, amely végül bolondok napján jelent meg 2016-ban a csapat új kiadója, a Mascott Records gondozásában. A Kentucky államban található Edmontonból származó srácok, saját bevallásuk szerint ezúttal szándékosan kerülték a túlságosan fogós, rádióbarát megközelítéseket, és komplett nagylemezben gondolkodtak. Utólag kijelenthetjük, jó döntést hoztak, hiszen a Kentucky heteken keresztül vezette a Billboard Top hard rock albums listáját.

Hírdetés

Katalógusának tizedik nagylemezeként egy konceptalbumot tett le az asztalra az évtizedes múltra visszatekintő Amon Amarth, a viking metal egyik élcsapata. A 2016. március 25-én boltokba került Jomsviking stúdiómunkálatait a sztárproducer, a Judas Priest gitárosaként is elismert, Andy Sneap felügyelte, míg az album egyik tételében a germán metal nagyasszonyának, Doro Peschnek a hangja is felcsendül. 

Túlélő címmel a Keytracks gondozásában 2016. március 18-án jelent meg a Leander Kills bemutatkozó nagylemeze, amely azonnal a Mahasz lemezeladási lista élére ugrott, megelőzve olyan csapatokat, mint a Dream Theater vagy éppen a Tankcsapda. A tíz trackes albumon kilenc Leander-szerzeményt találhatunk, valamint helyet kapott a lemez zárótételeként a Padlás című musical egyik betétdala, a legendás Presser-Sztevanovity páros által jegyzett Fényév távolság is.

Gigantikus hosszúságúra sikerült a Dream Theater tizenharmadik stúdióalbuma, a 2016. január 29-től elérhető The Astonishing. A 130 perces dupla lemez anyagát még 2013-ban kezdte összerakni a zenekar gitárosa, John Petrucci a karrierje során 450 arany- és platinalemezt összekalapáló David Campbell segítségével. A rendkívül agyasra sikerült témák alaposan megizzasztották a zenekar tagjait, a dobos Mike Mangini például élete egyik legkeményebb munkájaként emlékszik vissza a stúdióban töltött időre. 

Egyes szakírók a metalcore AC/DC-jének is szokták nevezni a Killswitch Engage-t. Nos, a zenekar hetedik stúdióalbumán, a 2016-os Incarnate-en sem cáfolt rá e meghatározásra, és ezúttal sem váltotta meg a világot, de ez nem is volt céljuk. A rajongók azt kapták, amit vártak, sőt kicsivel többet is, hiszen erre az albumra visszatért a banda soraiba az eredeti frontember, Jesse Leach. Ezek után nem a véletlen műve, hogy az Incarnate a Billboard-lista hatodik helyén debütált.

30 éves szülinapját ünnepelte 2016-ban az Ossian. A jubileumi év jóvoltából két koronggal is kedveskedtek Paksi Endréék a rajongóknak: augusztus 10-én a 30 év legszebb balladáit tartalmazó válogatás került a boltokba, míg azt megelőzően, április 4-én a Fényárban és Félhomályban című sorlemez jelent meg.

Sok szakíró már megjelenésének hónapjában, februárban kikiáltotta az év lemezének az Anthrax 2016-os albumát, a For All Kings-et. A csapat rajongói nagyon várták már ezt a korongot, hiszen itt mutatkozott be nekik az új szólógitáros, a dán Volbeatbe átigazolt Rob Caggiano pótlására érkező Jonathan Donais. Csalódott hangokat az album megjelenés után sem nagyon lehetett hallani, sőt a tábor bővülhetett néhány nyitottabb gondolkodású epikus power metal rajongóval, hiszen a For All Kings egyik tétele, a Breathing Lightning akár egy Journey-lemezen is megállta volna a helyét.

Két, saját maguk által finanszírozott nagylemez után végre egy komoly kiadóhoz tudott szerződni az ukrán Jinjer, így harmadik albumuk, a 2016-os King of Everything már a Napalm Records gondozásában látott napvilágot. A közös munka remekül alakult mindkét fél számára, hiszen akkoriban kevés agresszívabban reklámozott csapat volt a piacon Tatjana Shmailyukéknál, de a kiadó emberei sem szomorkodtak, hiszen az album bőven felülteljesítette az előzetesen megcélzott eladásszámot.

2016 meglehetősen erős éve volt a thrash metalnak. A stílus számos nagyágyúja jelentkezett új anyaggal abban az évben. Többek között a színtér egyik veteránja, a Testament is ekkor adta ki sorrendben tizenegyedik nagylemezét, a Brotherhood of the Snake-et. A Nuclear Blast gondozásában kiadott albumon egy régi, kedves ismerőssel is találkozhattak a rajongók, hiszen visszatért a zenekarba a korábbi évek egyik meghatározó figurája, a basszusgitáros Steve Digiorgo.

Szavazni facebookon ittinstagramon ittviberen itttelegramon itthundubon itttovábbi rocklegendákat hallgatni pedig itt tudtok.


Forrás:mult-kor.hu
Tovább a cikkre »