Metaélmény és kapitális bukások a Kudarc Múzeumában

Metaélmény és kapitális bukások a Kudarc Múzeumában

Trump víz, 3D-tévé, egészséges cigaretta, spray óvszer, Google Glass. Az innovátorok kreativitása néha tényleg nem ismer határokat. Ahogy a kudarcaik sem. A Kultúra.hu cikke.

Lokáció, lokáció, lokáció.

Ismert kifejezés ez az ingatlanpiacon és az üzleti életben, amely arra utal, hogy egy ingatlan vagy üzleti vállalkozás sikerességében a legfontosabb tényező a helyszín.

Ez a mondás jutott eszembe, mikor a Museum of Failure, azaz a Kudarc Múzeuma elé értem a Múzeum körúton, pont a Nemzeti Múzeummal szemben, száz méterre a Kálvintól.

Bár azt gondolhatnánk, hogy ennél jobb lokációt keresve sem lehetne találni egy boltnak, mégis, egy nyolc éve kiadatlan, hatalmas üzlethelyiségben talált helyet a kiállítás.

Hírdetés

Sajnos látszik is az elhanyagoltság a térben: málló falak, kilógó drótok, koszos kirakatüveg.

Mintha már maga a tér is a kudarcot szimbolizálná, látványosan meta.

A látogatói élményen az sem dob sokat, hogy a tárgyak nagy része a szintén meglehetősen kopottnak tűnő fehér, üveges szekrényekben, polcokon kapott helyet, az üres felületeket pedig angol-magyar, Coelho-szintű, kudarchoz kapcsolódó idézetekkel próbálták kitölteni.

A fordításokat valószínűleg szintén egy bukott fordítóprogrammal készíthették, mert ilyen, helyesírási hibáktól hemzsegő feliratokat lehet olvasni a molinókon:

„Nem kudarcot vallotam. Csak 10,000 olyan módot találtam, ami nem múködik”

A Thomas Edisonnak tulajdonított idézet angolul így hangzik: „I have not failed. I’ve just found 10,000 ways that don’t work.”


Forrás:mult-kor.hu
Tovább a cikkre »