A költőnő szerint az „ország súlyos mentális károkat szenvedett el, az emberek lelkét leírhatatlan mértékben mérgezték meg, az életminőség és az erkölcsök pinceszinten vannak”.
Magyarország egy mérgező ország, és soha nem gondolta volna a magyarok milyen nagy része gyűlölködő rasszista – számolt be a Maninder Tóth Krisztina írónő az osztrák balliberális Falter magazinnak adott interjújáról.
A költőnő nagy felzúdulást váltott ki azzal a nyilatkozatával, hogy kivenné Jókai Mór Az arany ember és Szabó Magda Bárány Boldizsár című regényét a kötelező olvasmányok listájáról, mert állítása szerint torz női szerepet tár a fiatalok elé. A polémiában a minisztérium is megszólalt. Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős elmondta, hogy Jókainak a magyar irodalomban helyen van.
Tóth Krisztina a lapnak részletezi az őt ért sérelmeket, amelyeket az ország közállapotaival hozott összefüggésbe.
Úgy vélte, hogy az „ország súlyos mentális károkat szenvedett el, az emberek lelkét leírhatatlan mértékben mérgezték meg, az életminőség és az erkölcsök pinceszinten vannak”.
A bírálatokról elmondta, hogy szerinte Magyarországon a félelem légköre terjed.
„Ötvenhárom évesen sem voltam felkészülve arra, hogy a honfitársaim milyen nagy része gyűlölködő rasszista. Ez csalódást keltő felismerés: ők ott állnak mögöttem a postán vagy mellettem a szupermarketben. A legjobb, ami történhet, hogy békén hagynak és tovább írhatom a könyveimet. Szenvedélyesen szeretek dolgozni”.
Elmondta, hogy az ellene irányuló kampánnyal tönkretették az életét, de nem szeretné az országot elhagyni.
Az interjúban az aktuálpolitikáról is szó. Úgy vélte, hogy a kormánypárt „az emberek hisztériáját tovább fokozza, hogy a maffiaállam helyett a szegénység és a gazdasági válság feltételezett felelőseire mutogassanak.”
Egy rövid geopolitikai helyzetértékelést is adott a költőnő az osztrák balliberális hetilapnak. Szerinte Magyarország a Nyugat helyett a poszt-szovjet befolyási terület felé kerül vissza.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »