Biztonsági kamera rögzítette az esetet.
A Szentesi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki – a vád szerint – meg akarta mérgezni szomszédja kutyáit Szentesen.
A vádirat szerint az elkövetőt már hosszabb ideje zavarta a kutyák ugatása. A vádlott ezért 2025 júniusában kétszer is patkányméreggel átitatott ételt dobott be szomszédja udvarára. Miután az állatok megették a mérget levertek lettek, ezért gazdájuk a kutyákat állatorvoshoz vitte. A gyógyszeres kezelés hatására a két kutya nem pusztult el – derül ki az ügyészségi tájékoztatásból.
A járási ügyészség a férfit állatkínzás bűntettének kísérletével vádolja, és vele szemben felfüggesztett börtön kiszabását indítványozza.
A vádlott bűnösségének kérdésében a Szentesi Járásbíróság fog határozni.
Azt, ahogy a férfi bedobja a mérget szomszédja udvarára, biztonsági kamera rögzítette.
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https://www.facebook.com/reel/1178245497773470/&show_text=false&width=267&t=0
(A nyitókép illusztráció.)
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


