Megvertük a franciákat

A záró négy percen belül a franciák ismét feljöttek mínusz egyre, kimaradt egy magyar hétméteres, de Szemerey is védett egyet, a hajrában pedig még növelni is sikerült az előnyt: 14 esztendő, a 2010-es Európa-bajnokság lillehammeri csoportmérkőzése után sikerült újfent a franciák fölé kerekedni, ráadásul úgy, hogy a rivális egyszer sem vezetett a felkészülési mérkőzésen.

A mieink – mksz.hu

A magyar női kézilabda-válogatott 30-27-re győzött a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Franciaország vendégeként a csütörtöki felkészülési mérkőzésen, Toulonban.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:

Franciaország-Magyarország 27-30 (12-15)

—————————————

Toulon, v.: Weijmans, Wolbertus (hollandok)

a magyar gólszerzők: Vámos 6, Faluvégi 5, Kuczora, Márton 4-4, Simon 3, Papp, Juhász, Grosch 2-2, Füzi-Tóvizi, Kácsor 1-1

lövések/gólok: 54/27, illetve 50/30

gólok hétméteresből: 3/1, illetve 4/2

kiállítások: 4, illetve 8 perc

piros lap: 0, illetve 1

A két együttes eddig 54 mérkőzést játszott egymással, magyar szempontból harminc győzelem, két döntetlen és 22 vereség volt a mérleg a kezdés előtt. Legutóbb a párizsi olimpia csoportkörének első fordulójában találkoztak, akkor a házigazda 31-28-ra kerekedett felül. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra készül. Ezen a találkozón debütált a francia kispadon Sébastien Gardillou szövetségi kapitány, aki az olimpia után távozott legendás Olivier Krumbholz helyét vette át. A magyar csapatból Győri-Lukács Viktória, Klujber Katrin és Janurik Kinga ezúttal pihenőt kapott, Böde-Bíró Blanka pedig kisebb sérülés miatt maradt otthon.

Kapkodó kezdés után a harmadik percben Faluvégi Dorottya szerezte a találkozó első gólját, az első percekben pedig – noha mindkét oldalon sok volt a hiba – a magyar válogatott koncentrált jobban, a Franciaországban légióskodó Szemerey Zsófia védéseire alapozva tíz perc elteltével 5-2-re vezetett. Tizennégy perc után, 8-4-es magyar előnynél időt kért a francia kapitány, ez azonban nem változtatott jelentősen a játék képén, Golovin csapata már 15-9-re is vezetett, ezt a különbséget felezték meg a szünetig a vendéglátók.

A fordulást követően 15-14-re közelített a házigazda, kihasználva a magyar válogatott nyolcperces gólcsendjét, miközben Golovin Vlagyimir válogatottjában bemutatkozott a Debrecen jobbszélsője, Grosch Vivien, aki góllal debütált. Szemerey változatlanul remekelt a kapuban, ez is kellett ahhoz, hogy az utolsó tíz percet 26-23-as előnnyel kezdje meg a nemzeti csapat, a pontatlanságokon változatlanul érződött, hogy mindkét csapatban voltak fontos kimaradók.

Szemerey 16 védéssel zárt. Francia részről Laura Glauser, a Ferencváros kapusa 14 lövést védett, Orlane Kanor, az FTC balátlövője a mezőny legeredményesebbjeként hét gólt dobott, míg Océane Sercien-Ugolin, a Debrecen jobbátlövője kétszer volt eredményes.

Szombaton ismét megmérkőzik a francia és a magyar válogatott, annak a találkozónak Tremblay-en-France lesz a helyszíne.

Forrás:gondola.hu