Megvan a három pont! Fantasztikus játékkal győztük le Walest Budapesten! Képek, videók

Drámai végjátékkal, 1:0-ra győzte le a magyar válogatott Wales csapatát a Groupama Arénában, ezzel megőrizte első helyét az E-csoportban. A magyarok egyetlen, győztes gólját Pátkai Máté lőtte a 80. percben.

Határozott, többnyire támadó focit játszottak Marco Rossi játékosai. Az első félidő kiegyenlített volt, de a magyar csapatban végig ott volt a gól lehetősége, több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítaniuk.

A második félidőben már a walesiek is veszélyesebbek voltak Gulácsi kapujára, de a magyar csapat a végsőkig kitartott és hajtott a győzelemre. A mindent eldöntő győztes találatra egészen a 80. percig kellett várni, ekkor Korhut beadását Szalai mellel levette a walesi tizenhatoson belül, ám a kapura már nem tudott ráfordulni. A róla lepattanó labdára azonban jó ütemben érkezett Pátkai, aki védhetetlenül vágta a felső léc alá.

A walesiek ezután durvábban kezdtek játszani, több szabálytalanságot is láthattunk. Az utolsó percekben folyamatos nyomás alatt tartották a magyar csapatot, akik 11 emberrel védekeztek, ha kellett. Gareth Balenek több helyzete is volt, ám a szerencse ma nem az ő oldalán állt.

A mai győzelemmel ötre növekedett a Marco Rossi vezette magyar csapat hazai győzelmeinek száma.

Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics G., Baráth, Orbán, Korhut – Pátkai, Nagy Á. – Dzsudzsák (Kleinheisler, 70.), Szoboszlai (Bese, 83.), Holender (Varga R., 59.) – Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams, J. Lawrence, B. Davies – Allen, Ampadu (M. Smith, 84.) – T. Lawrence (Vokes, 79.), Brooks (H. Wilson, 73.), D. James – Bale. Szövetségi kapitány: Ryan Giggs Gólszerző: Pátkai (80.)

Korábbi eredmények:

1. játéknap (2019. március 21.): Szlovákia-MAGYARORSZÁG 2-0 (1-0) Horvátország-Azerbajdzsán 2-1 (1-1) 2. játéknap (2019. március 24.): MAGYARORSZÁG-Horvátország 2-1 (1-1) Wales-Szlovákia 1-0 (1-0) 3. játéknap (2019. június 8.): Azerbajdzsán-MAGYARORSZÁG 1-3 (0-1) Horvátország-Wales 2-1 (1-0)

A csoport további programja:

szeptember 6.: Wales-Azerbajdzsán, Cardiff 20.45 Szlovákia-Horvátország 20.45 szeptember 9.: Azerbajdzsán-Horvátország, Baku 18.00 MAGYARORSZÁG-Szlovákia, Groupama Aréna 20.45 október 10.: Horvátország-MAGYARORSZÁG 20.45 Szlovákia-Wales 20.45 október 13.: MAGYARORSZÁG-Azerbajdzsán, Groupama Aréna 18.00 Wales-Horvátország, Cardiff 20.45 november 16.: Azerbajdzsán-Wales, Baku 18.00 Horvátország-Szlovákia 20.45 november 19.: Wales-MAGYARORSZÁG, Cardiff 20.45 Szlovákia-Azerbajdzsán 20.45