A második világháború idejéből származó kincses térképet tett közzé január elején a Holland Nemzeti Levéltár. A térkép egy olyan kincs állítólagos lelőhelyét mutatja meg, amelyet a német csapatok loptak el 1944-ben egy arnhemi bankból.
Egy, a második világháború idejéből származó kincses térképet tett közzé január elején a Holland Nemzeti Levéltár. Idén 1300 oldalnyi archivált dokumentumot hoztak nyilvánosságra, köztük magas rangú miniszterek üléseinek jegyzőkönyveit, a hadügyminisztérium hírszerzési irodájának második világháborús aktáit, kémek és az ellenállási mozgalom személyi aktáit – olvasható a Haritage Daily cikkében.
A legizgalmasabb dokumentumok között van egy térkép, amely egy olyan kincs állítólagos lelőhelyét mutatja meg, amelyet a német csapatok loptak el 1944-ben egy arnhemi bankból.
Egy német ejtőernyős korabeli beszámolója szerint – aki az Arnhem melletti Velpben szolgált – a kincs ékszereket, órákat és drágaköveket tartalmaz, amelyeket négy cink lőszeres ládában temettek el egy Ommeren, Lienden és Meertenwei közelében lévő mezőn.
A térkép a régió durva rajza, amelyen piros színnel van jelölve egy útvonal a Nederrijn (Rajna) északi partján fekvő Elst falutól dél felé, Ingen faluig. Az útvonal ezután délebbre tart Ommeren felé egy kereszteződéshez, amelynél két, mezőként értelmezhető rész látható. Itt jelöli egy X a kincs helyét.
A térkép 2023. január 3-i közzététele óta amatőr fémdetektorosok lepték el Ommerent. A holland törvények szerint a megtalált kincsen fele-fele arányban osztozik a felfedező, valamint az érintett birtok tulajdonosa.ző
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »