Megszavazták a fideszes mélyállamot: ezermilliárdnyi állami vagyont pakolnak az alapítványokba

A cikk frissül

A Parlament fideszes többsége kedden újabb történelmi lépést tett, megszavazta ugyanis „A közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról” szóló törvényjavaslatot (KEKVA), valamint „A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságáról” szóló törvényjavaslatot, így szabadutat biztosított, hogy a KEKVA törvény hatálya alapján létrehozott alapítványokba több mint 1000 milliárd forintnyi közvagyont, MOL- és Richter-részvényeket, és 1750 (ezerhétszázötven) ingatlant adjanak át (amellett, hogy a dallamos hangzású Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóság alá kerül többek között a dohánykereskedelem és az állami szerencsejáték működtetése is).

A KEKVA-törvény megszavazásának pillanata
parlament.hu

Hírdetés

Ahogy arra számtalan esetben felhívták a figyelmet ellenzéki politikusok, ezek az úgynevezett közhasznú alapítványok kétharmados parlamenti védelemmel lesznek ellátva, a kuratórium pedig a felügyelete alá vonhatja a vagyontárgyakat, az államnak csak visszavásárlási lehetősége lesz. 

A kormány szerint a közhasznú alapítványok csak a felsőoktatási célokra használhatják ezeket a vagyontárgyakat, az ellenzéki pártok ugyanakkor arról beszélnek, hogy ezzel a vagyonmentéssel az Orbán-kormány a 2022-es bukására készül, és így akarja működtetni a NER-t a kormányváltás után.

Különben mi értelme lenne kiszervezni Alapítványok alá szervezni az állami feladatot? Miért nem végezheti azt majd továbbra is a magyar állam? Nem igaz?

 


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »