A könyvpiac jelentős átalakuláson ment keresztül az elmúlt években, de a könyv mint kultúra-, tudás- és identitásközvetítő forma nem tűnik el, azonban szerepe, hozzáférhetősége változik – emelte ki Gál Katalin, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének (MKKE) elnöke a 96. Ünnepi Könyvhét megnyitóján csütörtökön, a budapesti Vörösmarty téren.
unnepikonyvhet.hu
Az elnök kiemelte: annak ellenére, hogy nehéz év van mögöttünk, standok sokasága, mintegy 170 áll a téren és végig a Duna-korzón. Sejthető, hogy a következő esztendő sem lesz könnyebb, hiszen a könyvpiac a közelmúltban jelentős átalakuláson ment keresztül, és ez valószínű, hogy folytatódni fog.
A négynapos rendezvényt mintegy 80 színpadi program, a résztvevő könyvkiadók műsorkínálata és könnyűzenei koncertek színesítik. A három helyszínen 187 kiállító több mint 1100 dedikálással várja az érdeklődőket idén.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »