Meglepetésember Valter Attiláéknál

Meglepetésember Valter Attiláéknál

A Valter Attilát is soraiban tudó Jumbo-Visma kerékpárcsapat szokatlan módon egy másik sportágban már bizonyított szakemberrel, Jacco Verhaerenm úszóedzővel erősíti meg szakmai stábját. Időközben bejelentették a jövő évi Tour de France tvonalát.

A holland a világ egyik legerősebb csapata, amit jól mutat, hogy az idény mindhárom Grand Tourját, azaz háromhetes körversenyét az istálló kerekesei nyerték: az év végén távozó szlovén Primoz Roglic a Giro d’Italián diadalmaskodott, majd a dán Jonas Vingegaard megvédte címét a Tour de France-on, míg az amerikai Sepp Kuss úgy győzött a Vuelta a Espanán, hogy Vingegaard lett a második és Roglic a harmadik.

A csapat sportigazgatója szerdán elmondta, hogy a diadalok ellenére továbbra is keresik a fejlődés lehetőségét és ennek érdekében kötöttek megállapodást Verhaerennel, aki olyan kiváló úszók felkészülését irányította a múltban, mint a háromszoros olimpiai bajnok Pieter van den Hoogenband és a négyszeres ötkarikás aranyérmes Inge de Bruijn.

„Az elmúlt néhány évben sokszor vitattuk meg elképzeléseinket Jaccóval. A legjobb szezonunk után is további fejlődésre és új benyomásokra van szükségünk. A teljesítményért felelős Mathieu Heijboerrel arra jutottunk, hogy a másik sportágból érkező Jacco biztosíthatja nekünk ezeket” – fogalmazott Merijn Zeeman sportigazgató a szokatlan együttműködés bejelentése kapcsán.

A jövőre már valószínűleg Visma-Lease a Bike néven szereplő csapat 69 győzelemmel zárta a naptári évet, a csapatok világranglistáján pedig második lett az UAE mögött. A magyar bajnok Valter Attila első idényét töltötte a csapatnál, segítőként kivette részét a többi között a történelmi Vuelta-diadalból.

Vingegaard: szinte minden szakasz nehéz lesz jövőre

Két időfutam, egy murvás és négy hegyi befutós szakasz is helyet kapott a Firenzéből rajtoló és Nizzában záruló jövő évi Tour de France országúti kerékpáros körverseny szerdán bejelentett útvonalában.

Hírdetés

Az ünnepélyes párizsi eseményen ismertetett programban az idei egyetlen időfutam 22 kilométeréhez képest jövőre a két egyenkéntin összesen 59 kilométert tekernek a bringások. A murvás részekkel tűzdelt etap a kilencedik lesz, és négy hegyi befutó is vár a mezőnyre. A cyclingnews szakportál elemzése kiemelte:

a 3492 kilométer alatt 52 320 métert tekernek felfelé a bringások, ami közel 10 ezerrel több, mint a májusi Giro d’Italia 42 900 méternyi szintemelkedése.

Van rá esély, hogy a legjobb összetett menők, az elmúlt két kiírásban diadalmaskodó dán Jonas Vingegaard, a szintén kétszeres bajnok szlovén Tadej Pogacar, a tavalyi Vueltán győztes belga Remco Evenepoel, illetve a három Vuelta a Espana-diadal és az idei Giro-siker mellé pályafutása megkoronázásaként Tour-győzelmet célként kitűző szlovén Primoz Roglic összecsapnak.

Az már ismert volt, hogy a július 26. és augusztus 11. között sorra kerülő párizsi olimpia miatt a június 29. és július 21. között zajló verseny befutója – először a viadal történetében – nem a francia fővárosban, hanem Nizzában lesz, és 35 év, 1989 után először nem mezőnyhajrát ígérő sík szakasszal, hanem időfutammal zárul a háromhetes versengés.

„Az ötkarikás játékok miatt határoztunk Párizs elkerülése mellett, a környéken csak 28 ezer rendőr elérhető, nem tudunk többet megmozgatni” – indokolt Christian Prudhomme versenyigazgató.

A programban nyolc sík etap kapott helyet, ez a francia körversenyen a 34 győzelmével a sportági legenda belga Eddy Merckxszel holtversenyben társrekorder brit Mark Cavendish számára lehetővé teszi, hogy ismét megkísérelje egy újabb siker begyűjtését eredményekben gazdag pályafutása utolsó évében.

A nők viadalára augusztus 12. és 18. között kerül sor, hét nap alatt nyolc szakasszal: a második napon előbb egy 67 kilométeres szakaszt rendeznek, majd ugyanaznap délután egy 6,3 km-es egyéni időfutamot is. A nyitóetapot egy nappal a párizsi olimpia záróünnepsége után rendezik, az első három napban holland és belga területen teker a mezőny, mielőtt áttérne Franciaországba. A záró, egyúttal királyetapra az Alpe d’Huezen kerül sor, a több mint 4000 méternyi szintemelkedésű a legkeményebb szakasz lesz a női Tour történetében.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »