Az Új Ember február 23-i számát ajánljuk olvasóink figyelmébe, mely elérhető a templomokban, az újságárusoknál, illetve előfizethető szerkesztőségünk terjesztési osztályán.
„Ferenc pápa beszél arról, hogy a jövő Egyházában egymás meghallgatásának fontos szerepet kell kapnia. A meghallgatás a családban, a házaspárnál kezdődik” – mondta Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családügyi Bizottságának elnöke a házasság hetét február 16-án lezáró szentmisén, melyre a budapest-belvárosi Nagyboldogasszony-főplébánia-templomban került sor. A házasság hetéről több írást is olvashatnak lapunkban, többek közt a 3., a 7. és a 8. oldalon.
Óriási volt az érdeklődés az Országos Lelkipásztori Intézet (OLI) legutóbbi szakmai találkozója iránt, amely az iskolai lelkinap szervezéséről szólt. Százhetven pedagógus, hittanár, szerzetes és pap érkezett Budapestre az ország különböző pontjairól, hogy a témához kapcsolódó jó gyakorlatokat ismerhessen meg és ismertessen másokkal. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia irodaházában február 14-én tartott esemény házigazdája Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök, az OLI vezetője volt.
Huszonötödik alkalommal tartottak Szent Agáta-misét az emlőbetegekért Budapesten. A jubileumi eseményre az óbudai főplébánia-templomban került sor Budapesten a vértanú szent emléknapját követő szombaton, február 8-án este. Összefoglalónkból többek közt megtudhatják, hogy a Curate Infirmos Orvos Közösség szinte a kezdetektől a Magyar Rákellenes Ligával együtt szervezi meg a misét és az ahhoz kapcsolódó találkozót. A Szent Agáta-misék kezdeményezője Göblyös Péter mammológus professzor volt, aki a jubileum alkalmával Péter-Pál-emlékérmet kapott.
A Mozaik rovatban bővebb beszámolót olvashatnak a katolikus papok 17., hazai rendezésű futsal-Európa-bajnokságáról.
A Mértékadó kulturális mellékletben Pallós Tamás írt beharangozót az Opera új Macbeth előadáshoz. A dél-afrikai Matthew Wild állítja színpadra Verdi – Shakespeare tragédiája alapján komponált – örökbecsű művét. Az előadás ajánlójában olvasható: „Ez a Macbeth-produkció erős képekben kívánja kifejezni a főszereplők lelki gyötrelmeit. Ennek ábrázolásához a skót hagyományokból és napjainkból egyaránt ihletet merítő, disztópikus jövőbeli Skóciába kalauzolja nézőit, ahol feudális viszonyok és diktatórikus állapotok uralkodnak: »Olyan lesz, mint A rettenthetetlen című film, csak gépfegyverekkel« – összegezte a látványvilágot a rendező.” Az Operaház jelentős erőkkel készül az Angol100 szezon kiemelkedő eseményére. A darabot az ifjú „első karmester”, Rajna Martin tanítja be és vezényli. Macbethként a február 22-ei premieren, illetve két további előadáson George Gagnidze vendégszerepel Budapesten.
Ismét az Andrássy család „tovatűnt életét” eleveníti fel a Barangoló rovatban megjelent írásában Mészáros Ákos, aki nemrég tett látogatást a tiszadobi Andrássy-kastélyban. „A földszinti termek, a remekül berendezett szalon, a zeneterem, a könyvtár, ifjabb gróf Andrássy Gyula egykori háló- és dolgozószobája s nem utolsósorban a kastély Rippl-Rónai-féle kis ebédlője után most következzék az emelet, ahová egy teljes egészében fából készült, díszített lépcsősoron juthatunk fel” – fogalmaz a szerző az arisztokrata család életét bemutató írásában.
A Nézőpont rovatban Rosszkedvük tele címmel Baranyai Béla írta meg gondolatait a Fekete pont című filmről, illetve Paksa Balázs az új Maria Callas-filmről, amelyet Pablo Larraín chilei rendező korábbi, tragikus nősorsokat feldolgozó alkotásaival (Spencer, Jackie) vet össze.
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »