Megjelent a márciusi Várad

Megjelent a márciusi Várad

A Várad című irodalmi, művészeti, kulturális, társadalmi, tudományos folyóirat 22. évfolyamának idei 3., márciusi lapszáma új sorozatot indít Restitutio in integrum címmel, amelyben már-már elfeledett, ritkán hallott-közölt szerzőket, műveket igyekszik előtérbe hozni a szerkesztőség. Áprily Lajos Ének a Küküllőhöz című poémájával debütál a rovat.

A szám további költői: Eszteró István, Kaiser László, Fábián Judit és Béres Vivien Beatrix.
Pataki Tamás Ügyfon című történelmi novellájának Szent Imre herceg a központi alakja, Domonkos László karcolatának pedig Kapitán Tuskes. Szintén novellával jelentkezik Tóth Ágnes (Tavaszi túra) és Sztaskó Richard (Mindegy, merre), míg Szentpáli-Gavallér Zsuzsa és Kovács-Széles Andrea rövidprózákat kínálnak az olvasóknak.

Bölöni Domokos marosvásárhelyi író, újságíró, szerkesztő Szentgyörgyi Lászlónak adott egy kimondottan érdekes életinterjút Tíz ujjal is lehet zongorázni címmel, megfejelve egyik friss glosszájával.

Balázs Géza az immár többkötetes fiatal nagyváradi írót, Bökös Borbálát ajánlja az olvasók figyelmébe, különös tekintettel a szerző A Sárkányos Rend című regényfüzérére, amelynek A sárkánygyík ébredése című első könyve a recenzens szerint „felfogható
egy 15. századi Várad-regénynek, nem nagy túlzással az Egri csillagok
váradi megfelelőjének”.

Hírdetés

Művészettörténeti tanulmány Zuh Deodáth tollából olvasható a folyóiratban Építészeti gondolkodás a bútortervezésben (a nagyváradi Darvas-ház új ebédlőbútorának esete) címmel. Farkas László ezúttal a váradi strand építéstörténetéhez szolgál érdekes adalékokkal a két világháború közötti sajtóból merítve. Tóth Gábor zenetörténeti írásában három, 18–19. századi ibériai komponistát mutat be.

Szombati-Gille Tamás Cannes dobogóján – Egy váradi színésznő új horizontjai című portrériportjának Pitz Melinda az „alanya”, míg Tóth Hajnal Az örök bonviván című írásának a néhai Gulácsy Albert. Lencar Péter ezúttal A sziget szellemei című brit filmről ír, Fried Noémi Lujza pedig Stephen King tavalyelőtt magyarul Az írásról – Értekezés a mesterségről címmel megjelent könyvéről. Továbbra is megtalálható a folyóiratban Barabás Zsuzsa keresztrejtvénye, valamint a Régen és most című helytörténeti anziksz a hátlapon.

A folyóiratot megvásárolni a nagyváradi és bihari könyvesboltokban és újságosbódékban lehet, illetve megrendelni a [email protected] e-mail címen, telefonos felvilágosítás: 0259/431–257, 116-os mellék, 00-40-(0)771/ 269–647.

(Sajtóközlemény)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »