Megdolgoztak a győzelemért, hetedszer bajnok a Sepsi-Sic (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

Megdolgoztak a győzelemért, hetedszer bajnok a Sepsi-Sic (Női  kosárlabda,  Nemzeti  Liga)

A győzelmi kényszerben pályára lépő házigazda Konstancai MSK csapata rendesen megdolgoztatta a vendég Sepsi-SIC alakulatát a női kosárlabda Nemzeti Liga finálé harmadik mérkőzésén, amelyet fordulatos és roppant kiélezett küzdelem után 74–66 arányban nyertek meg a háromszéki lányok. A zöld-fehérek csütörtök esti sikerükkel 3–0-ra diadalmaskodtak és hibátlan mérleggel sorozatban a hetedik bajnoki címüket szerezték meg. Akárcsak az elmúlt két évben Zoran Mikes tanítványai ebben az idényben is dupláztak, hiszen a bajnoki cím mellett korábban a Román Kupát is megnyerték.

A Sepsi-SIC ott folytatta a döntőt, ahol múlt pénteken abbahagyta: Zoran Mikes tanítványai percek alatt összehoztak egy 8–0-s részsikert, és úgy tűnt, hogy már az elején eldől a párharc harmadik meccse. A házigazda Konstancai MSK csak lassan rázódott bele a játékba, és 13–19-nél ért véget a negyed. A 7. percben lesérült Dzombeta, a tengerpartiak irányítója, de ettől nem törtek össze a kék-fehérek, hanem még jobban játszottak, és kiegyenlítődött a küzdelem. A 14. percben az MSK előnybe került (24–23), és a nagyszünetig felváltva vezettek a csapatok (35–37).

A térfélcserét követően is kosárra kosárral feleltek az együttesek, s bár a háromszékiek többször is vezettek öt ponttal (48–53), a harmadik negyed végére a dobrudzsaiaknak volt erejük kiegyenlíteni (55–55). Újabb 8–0-s sepsiszentgyörgyi roham vezette fel az zárónegyedet (55–63), de Tatiana Gallova kosarasai utolsó energiatartalékaikat felhasználva feljöttek két pontra (62–64). A 37. percben Mikes mester időt kért, amivel megtörte a konstancaiak lendületét. A folytatásban a hazaiaktól kipontozódott a 11 egységig jutó Podar, a véghajrában pedig a mieink voltak higgadtabbak, és 74–66-ra győzedelmeskedtek. A Sepsi-SIC úgy nyerte meg hetedik bajnoki címét, hogy a 2022–2023-as szezonban egyetlenegy meccset sem veszített el.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, döntő – 3. mérkőzés: Konstancai MSK–Sepsi-SIC 66–74 (13–19, 22–18, 20–18, 11–19) Konstanca, városi sportcsarnok. Mintegy 500 néző, köztük 40 háromszéki szurkoló. Vezette: Ciprian Stoica, Alexandra Stan, Vlad Cotrobaș. Konstanca: Dzombeta 3/3, B. Fota 8/6, Hayes 21, Podar 11/9, Tobin 6–Petrof 14/12, Manea, D. Fota, Ardelean, Cucu, Croitoru 3/3, Vitulova. Edző: Tatiana Gallova. Sepsi-SIC: Ghizilă 8/6, Cave 18, Gödri-Părău 11/3, Mununga 6, Hrisztova 15/3–Gereben, Mikes, Mititelu, Jones 8, Orbán 2, Cătinean, Jespersen 6. Edző: Zoran Mikes. Kipontozódott: Podar (38.), illetve Gödri-Părău (40.).