Még nem állapodtak meg a kormánypártok arról, mi lesz a megvétózott törvényekkel

Még nem állapodtak meg a kormánypártok arról, mi lesz a megvétózott törvényekkel Kulcsár Péter2026. 08. 12., sze – 14:49

Még nem állapodtak meg a kormánypártok arról, mi lesz azokkal a törvényekkel, amelyeket Peter Pellegrini államfő újratárgyalásra visszaküldött a parlamentbe. A szeptember 15-én kezdődő parlamenti ülés előtt ül össze a koalíciós tanács, ott vitatják meg a helyzetet.

Hírdetés

„A megvétózott törvényekről a következő parlamenti ülés előtt egyeztet a koalíciós tanács” – közölte a TASR-rel a Smer. Az SNS arról tájékoztatta a TASR hírügynökséget, hogy az ülés előtt a parlamenti frakciója vitatja meg a helyzetet. A Hlas viszont arról tájékoztatta a hírügynökséget, hogy a visszaküldött törvények újbóli támogatásáról vagy elutasításáról, illetve az államfő által kifogásolt rendelkezésekről akkor nyilatkozik, amikor terítékre kerülnek a parlamentben.

A parlamentnek az ún. Covid-amnesztiáról, valamint a szerencsejátékokról szóló törvényt kellene újratárgyalnia. Ezeket még tavaly vétózta az államfő, az élelmiszertörvény módosítását pedig idén májusban.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »