2022. 11. 29.
Az USA és az EU közötti “házasság” valószínűleg válással fog végződni, miután az amerikai “alfahím” nyilvánvalóan “gazdasági csalást” követ el – írta Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök a Telegram-csatornáján. A megjegyzéseket hétfőn azokra a médiajelentésekre írta, amelyek szerint az uniós tagállamok egyre dühösebbek az ukrajnai válság közepette tapasztalható amerikai opportunizmus miatt.
Az Egyesült Államoknak “nem áll szándékában osztozni a hasznán. Éppen ellenkezőleg, ellopja öregedő partnere utolsó megtakarításait, és mindenféle gátlás nélkül zsebre vágja a pénzt” – írta Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője Telegram-csatornáján.
Washington egyre inkább vonzóvá teszi a hazai üzleti feltételeket az európai vállalatok számára, és más nemzeteket is arra ösztönöz, hogy vásárolják meg a termékeit – jegyezte meg. Eközben az európai áruk piaca zsugorodik, részben az Oroszországtól való elszakadásról szóló döntése miatt – tette hozzá.
“Nem igazán lehet megbízni azokban a gazdag mecénásokban. Csak úgy – Európa lekerül a zsebpénzről!” – mondta. Az EU “szakíthatna a csaló … partnerével, és kezdhetne egy új, szabad életet”, de valószínűleg ehhez nincs elég elszántságuk és “tesztoszteronjuk” – tette hozzá. A “politikai korrektségre” hivatkozva Medvegyev elmondta, hogy nem volt hajlandó meghatározni a metafora szereplőinek nemét.
A szankciók miatt az európai cégek egyre kevesebb esélyt látnak arra, hogy saját országukban működjenek. Az orosz piac le van zárva, a kínai piac pedig telítve van a saját termékeivel” – írta.
ÁTVERTÉK EURÓPÁT. ÚGY BÁNTAK VELE, MINT EGY ÚTSZÉLI LOTYÓVAL – ÍRTA MEDVEGYEV.
Az uniós vezetők és amerikai kollégáik közötti növekvő szakadék az EU-n belüli nyilvános nyilatkozatokban és a nyugati médiajelentésekben is tükröződött.
A Politico a múlt héten leírta, hogy az EU-ban egyre nagyobb a feszültség amiatt, hogy a tagállamok között az a megítélés alakult ki, hogy Washington hasznot húz a válságból. Az unió egyes magas rangú tisztviselőit irritálja, hogy az amerikai energiaszállítók négyszer magasabb áron adnak el folyékony földgázt az uniós országoknak, mint otthon, miközben a katonai vállalkozóik is hasznot húznak abból, hogy “több fegyvert adnak el” Ukrajnának – áll a cikkben.
Az uniós tisztviselők rámutatnak az amerikai inflációcsökkentő törvényre és arra, hogy az abban foglalt, a környezetbarát vállalkozások számára biztosított pénzügyi ösztönzők milyen hatással lesznek a versenyben próbálkozó európai vállalatokra, amelyek nehezen tudnak megbirkózni az otthoni rekordmagas energiaárakkal – tette hozzá a Politico.
Megosztom:
Forrás:orientalista.hu
Tovább a cikkre »