Egyre közelebb az idő, amikor már lényegesen többe kerülnek a repülőjegyek, mint a válság előtti utolsó évben. Az első jelek már meg is érkeztek, igaz, még vannak célállomások, ahol ez a trend csak pár hónappal később jelenik meg – a nyitások miatt.
Összehasonlítottuk a repülő-jegyárakat a két évvel ezelőttihez, ez volt az egyik utolsó olyan hónap, amelyet még nem érintett a koronavírus-válság. Akkor 9 olyan célállomás volt, ahova 50 euró alatti áron lehetett retúrjegyet venni, és további 3 esett az 50–100 eurós sávba. Most ugyan 14 desztináció található 100 euró alatt, ám ebből csak 4 kerül 50 eurónál kevesebbe, míg 10 ára 50–100 euró között mozog. Jól látható, hogy a légitársaságok – Európán belül, ahol már jelentősen élénkült a forgalom – már csak ritkán kínálnak rendkívül olcsó jegyeket, ha mégis, akkor pár hónappal előre csak, az árak inkább a száz euróhoz közeli szint felé tendálnak.
Ha a táblázat egészét nézzük, ez jól látható, hiszen csak néhány esetében van pár százalékos eltérés a két évvel ezelőtti árakhoz képest, sokkal jellemzőbb a 30–50, de akár a 100 százalékot is meghaladó változás.
A távolabbi célállomásoknál is egy érdekes trend figyelhető meg, nevezetesen, hogy a mostanában nyitó, vagy már régebben nyitva tartó országokba most valóban kedvező áron tudunk foglalni (Thaiföld, USA, Japán, Egyesült Arab Emírségek, Mexikó), ám néhány célállomás esetében az árak az egekbe szöktek. Ennek legékesebb példája Peking, ahova két éve 378 euró volt a legolcsóbb retúrjegy, most pedig 2045 euró alatti áron nem is találunk jegyet a kínai fővárosba (igaz, oda csak rendkívüli esetbe utazhatunk be). Érdekes lesz megfigyelni a januári árakat, akkor fog kiderülni, hogy egy tartósan árnövekedő trendnek vagyunk az elején, vagy kicsit visszakorrigál a piac.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »