Magyar-holland – Majdnem csodát tett a válogatott!

A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott az Eb-elődöntős Hollandia ellen a Nemzetek Ligája 3. fordulójának pénteki játéknapján, a Puskás Arénában. A magyar csapat Sallai Roland révén az első félidőben vezetést szerzett, amit a végig fölényben futballozó holland csapat – már emberhátrányban –, a 83. percben tudott kiegyenlíteni Denzel Dumfries fejesgóljával.

A holland csapat 75%-ban birtokolta a labdát a mérkőzésen és 16 kapuralövéssel próbálkozott 5 magyarral szemben, de támadásban és főleg a támadóharmadban egyáltalán nem volt hatékony az Oranje. A magyar csapat egyetlen kaput eltaláló lövését gólra váltotta, – bár Sallai Roland korábban a kapufát is eltalálta –, a kemény védekezés és a hatékony támadójáték végül egy pontra elég volt a Van Dijk kiállítása után emberhátrányban egyenlítő hollandok ellen, amit előzetesen minden bizonnyal bárki aláírt volna.

A nemzeti együttes, – amely Gera Dániel személyében újoncot is avatott – negyven év, sorozatban kilenc vereség után először nem kapott ki Hollandiától.

Marco Rossi 69. alkalommal irányította a nemzeti együttest, ezzel pedig utolérte Sebes Gusztávot az örökranglista élén és már csak Baróti Lajos előzi meg 117 mérkőzéssel.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 3. forduló:

Puskás Aréna, 60 ezer néző, v.: Lukas Fähndrich (svájci) gólszerzők: Sallai (32.), illetve Dumfries (83.) piros lap: van Dijk (79.) sárga lap: Varga B. (13.), Fiola (77.), illetve van Dijk (76., 79.)

Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. (Botka, a szünetben) – Bolla (Gera, 89.), Schäfer, Nikitscher, Nagy Zs. – Sallai (Csoboth, 65.), Szoboszlai – Varga B. (Nagy Á., 78.) Hollandia: Verbruggen – Dumfries, De Vrij (Malen, 77.), Van Dijk, Van de Ven – Gravenberch, Reijnders, Timber (Til, 77.) – Simons (De Ligt, 81.), Zirkzee (Brobbey, 77.), Gakpo (Hato, 90.)

Nemzetek Ligája-menetrend: 09.07., 20.45: Németország–Magyarország 5–0 09.10., 20.45: Magyarország – Bosznia-Hercegovina 0–0 10.11., 20.45: Magyarország–Hollandia 1–1 10.14., 20.45: Bosznia-Hercegovina – Magyarország (M4 Sport) 11.16., 20.45: Hollandia–Magyarország (M4 Sport) 11.19., 20.45: Magyarország–Németország (M4 Sport)