Magas a vérnyomása? Mutatjuk, milyen gyógynövények segíthetnek

Magas a vérnyomása? Mutatjuk, milyen gyógynövények segíthetnek

Amikor a vérben levő zsírok, vagyis a koleszterin lerakódik az artériák belső falán, a vér áramlása lelassul.

Mivel a zsírok kalciumot kötnek meg, ezért a verőerek elveszítik rugalmasságukat, az érbelhártya megvastagszik, merevvé válik, és kialakulnak a meszes plakkok. Az erek eltömődése magas vérnyomáshoz, súlyos szív- és érrendszeri betegségekhez vezet, ezért fontos, hogy a krónikus panaszokat megelőzzük.

A magas koleszterinszint az érelmeszesedés velejárója, ezért fontos, hogy a vérzsírszint normalizálása mellett a szívet és az ereket is erősítsük.

A koleszterinszint csökkentésére a népgyógyászat az ösztörűs és az orvosi veronika, valamint a tyúkhúr teáját ajánlja. Napi egy csésze tyúkhúrtea néhány hét alatt jelentősen csökkenti a koleszterinszintet. Reggel éhgyomorra fogyasszuk. A teát a szokásos módon forrázással készítsük.

Hírdetés

Az érrendszer karbantartásáról is gondoskodjunk, erre az egyik leghatásosabb gyógynövény a galagonya virágos ágvég, amely rugalmasan tartja az erek falait, hogy a vér nyomásának megfelelően tágulhassanak-szűkülhessenek. Emellett szívritmust szabályoz, szívideget nyugtat. Teát a szokásos módon, forrázással készítünk, hetente 2-3 csésze elfogyasztása ajánlott, magas vérnyomás esetén naponta ihatjuk.

A fagyöngy hasonló jó tulajdonságokkal rendelkezik. Vértolulásra, vérnyomás normalizálására, érelmeszesedésre és szívritmus szabályozásra használjuk. Az erek áteresztő képességét javítja, ezáltal jó szédülésre, fülzúgásra, visszérre. A fagyöngyteát hideg áztatással kell elkészíteni mészmentes, desztillált vagy lágy vízzel.

A hibiszkusz virágából készült teát régóta használják a keleti gyógyászatban a vérnyomás rendezésére és a szívbetegségek megelőzésére. Szárított virágát megtaláljuk a magas vérnyomás elleni teakeverékekben.

A fehér fagyöngyhöz hasonlóan magas és alacsony vérnyomás esetén is kiválóan alkalmazható a pásztortáska, szabályozza ugyanis a vérkeringést. Naponta két csésze teát érdemes belőle fogyasztani, míg a vérkeringés nem szabályozódik. A teát a szokásos módon, forrázással készítsük.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »