Kivételesen egy „archív” Soros-anyag, mégpedig arról, hogy a George Soros nevű nemzetközi bűnözőt miként ítélték el Franciaországban.
Ezzel kapcsolatban ugyanis sokan hallottak valamit harangozni, de mivel a hazai sajtó akkor sem állt a helyzet magaslatán, erről nemigen jött át hír a Bajnai-féle dróton rángatott közszolgálati és a hasonszőrű, idegen tulajdonban lévő vagy azt követő médiumokból.
Szóval: 1989. február 1-jén a francia tőzsdehatóság (COB) vizsgálatot indított, mert gyanús tranzakciókat tapasztalt a Société Générale nevű francia pénzügyi óriáscég részvényeivel. A COB a jelentését elküldte az ügyészségnek, amely megindította a bűnügyi eljárást. 1990 és 1993 között tizenegy embert hallgattak ki, közöttük George Soros spekulánst. A 2009. február 25-én megjelent cikk pénzügyi részleteivel nem untatjuk olvasóinkat.
Az ezt követően ismerteti, hogy a svájci hatóságok hat éven át késleltették a válasz elküldését az ügyben tőlük érdeklődő francia bíróságnak. A tárgyalás így csak 2002. november 7-én tudott megkezdődni. Ekkor meghallgatták Sorost is. Több mint 30 millió részvény cserélt gazdát csak a párizsi pénzpiacon, mintegy 2,07 milliárd eurót mozgatva meg. Soros 2,4 millió eurót zsebelt be.
Ekkor csak Sorost ítélték el bennfentes kereskedelemért. Két évet kellett volna rácsok mögött eltöltenie, sőt 2,9 millió euró pénzbüntetésre is ítélték. A spekuláns fellebbezett, de a párizsi fellebbviteli bíróság 2005. március 24-én megerősítette az elsőfokú ítéletet.
Soros ekkor a semmítőszékhez fordult, amely 2006. június 14-én szintén helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, de ekkor a pénzbüntetés kifizetésének egy része alól mentesítették, mert a tranzakciók Londonban mentek végbe, és az így kívül esett a francia bíróság joghatáskörén. (A büntetést 940.507 euróra mérsékelték, tudjuk meg az alább olvasható Financial Times cikkből.)
Michael Vachon, a Soros Fund Management kommunikációs igazgatója akkor az ítéletet „abszurd igazságügyi hibának” bélyegezte és Soros amiatt kesergett, hogy az ítélet „ajándék amerikai ellenségeimnek”. Soros ezután az ügyét a strasbourgi Emberjogi Bíróság elé hurcolta. A cikk ismerteti, milyen francia és brit jogi hatalmasságok védték a nemzetközi bűnözőt.
Az írás itt véget ér, mert a strasbourgi bíróság az ítéletét csak 2011-ben hozta meg.
De hogy olvasóink előtt egy pillanatra se maradjon kétely az iránt, hogy ezt a gazembert nem mentették fel, idézzük a Soros- és establishment-barát brit Financial Times 2011. október 6-i számában megjelent cikket , amely közölte, Soros elvesztette keresetét az Emberjogi Bíróság előtt. A bírák a döntést 4-3 arányban hozták meg. Az ítélet leszögezte, Soros egyértelműen tudott arról, hogy szupergazdag francia befektetők egy csoportja meg akarta vásárolni a Société Générale-t.
Most már csak az a kérdés, hogy a magyar hatóságok mi a fenét csinálnak akkor, amikor nem tesznek bilincset e gazember csuklójára, amikor leszáll Budapesten. Csak nem azért, mert a francia hatóságok nem körözik? Kedves jobboldali sajtó, nem tennétek fel egy-két erre vonatkozó aranyos kérdést a francia igazságügyi minisztériumnak?
És ez az ember merte Magyarországot maffiaállamnak nevezni nemrégiben Brüsszelben.
Lovas István – www.demokrata.hu
Köszönettel és barátsággal!
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »