Los Angelesben megállíthatatlanul tombolnak a pusztító erdőtüzek, melyekkel kapcsolatban a Biden-adminisztráció felelőssége is felmerül. A demokratáknak ugyanis fontosabb volt a tűzoltóság költségvetésének csökkentése és a felszerelések Ukrajnába küldése, mint az amerikai lakosság védelme.
A tűzoltóság a saját „felesleges” készleteit adományozta Ukrajnának még 2022-ben, aminek következtében most a tűzvész megfékezéséhez szükséges kapacitás nélkül maradt, amely halálos áldozatokat követel és felbecsülhetetlen károkat okoz.
Los Angeles szélsőbaloldali polgármestere 17,6 millió dollárral csökkentette a Los Angeles-i tűzoltóság költségvetését a 2024-2025-ös költségvetési évre, miközben a város, és maga az Egyesült Államok is évek óta tűzoltóhiánnyal küzd. Mindezek mellett bizonyos erdőgazdálkodási projekteket, például az előírt égetéseket Kaliforniában is leállították, miután Joe Biden elnök ellenezte a tüzek megfékezését segítő törvényjavaslatot, azzal az indoklással, hogy az károsította volna a vadvilágot és a környezetet…
A szomorú példa jól szemlélteti egyrészt a saját országunk érdekeinek bármi áron történő háttérbe szorítását Ukrajna feltétel nélküli segítésének javára, másrészt az átgondolatlan környezetvédelmi intézkedések foganatosítását, melyek végső soron összehasonlíthatatlanul több kárt okoznak azoknál, melyek ellen hozták őket.
S az ügy kapcsán az embernek önkéntelenül is eszébe jutnak az Oroszország ellen hozott, ám a tagországoknak messze többet ártó uniós szankciós intézkedések. De hogy a saját házunk táján is söprögessünk, itt van példának Eduard Heger volt szlovák miniszterelnök és védelmi minisztere, Jaroslav Naď nagylelkű gesztusa, hogy 2023 tavaszán Ukrajnának adományozták Szlovákia teljes, a szovjet időkből való MiG–29-es vadászgépflottáját és két légvédelmi rendszert, mellyel Igor Melicher, a védelmi tárca jelenlegi államtitkára szerint jobban lefegyverezték az országot, mint bármely ellenség tehette volna.
Ennek következtében Szlovákia légvédelem nélkül maradt, illetve a szomszédos országok légvédelmére szorult. Az Ukrajnát segítő döntések alapján 666 millió euró értékű vagyon adományozására került sor, ám a könyvvizsgálók által ellenőrzött dokumentumok szerint ez az érték több mint 30 millió euróval nagyobb.
2021 márciusában az EU Tanácsa egy költségvetésen kívüli Európai Békekeret létrehozásáról határozott. Szlovákia a hatályos szabályok alapján 327 millió euró értékben kérte az adományozott vagyoni eszközök árának megtérítését, ami körülbelül a fele az Ukrajnának juttatott technikai berendezések és hadianyag elszámolási összegének. Tavaly novemberi adatok szerint viszont egyelőre mindössze 82 milliót kapott.
A felsorolt példák is bizonyítják, hová vezetnek és mekkora károkat okoznak a hozzá nem értő kormányzatok dilettáns, felelőtlen döntései. melyeknek végső soron sajnos mindig a lakosság, a választópolgárok látják a kárát, míg a döntéshozók felelősségre vonása rendszerint elmarad.
(NZS/Felvidék.ma)
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »