Lionel Messi könnyen között ünnepelt, az argentinok hős kapusa táncra perdült – Képek

Argentina világbajnok! Messi aranyéremmel búcsúzik a vb-től

A találkozó előtt már tudni lehetett, hogy akár az argentin, akár a francia válogatott diadalmaskodik a fináléban, a győztes harmadszor foglalhatja el a futballvilág trónját.

A döntő egyik legnagyobb kérdése az volt, hogy Lionel Messi, a dél-amerikai együttes csapatkapitánya megkoronázza-e páratlan pályafutását a világbajnoki aranyéremmel, amelynek megszerzésére másodjára lesz lehetősége a 2014-es, a németek elleni vesztes finálé után.

A PSG francia sztárja először a 80. percben szépített tizenegyesből, majd másfél perccel később jobbal lőtt a bal alsó sarokba 14 méterről.

Argentína  végül 3–3-as döntetlent követően tizenegyesekkel (4–2) legyőzte Franciaországot a katari labdarúgó-világbajnokság vasárnap esti döntőjében.