Leó pápa imavirrasztásra hív a békéért

Leó pápa imavirrasztásra hív a békéért

„Hallassuk a béke kiáltását, amely a szívből tör elő! Ezért mindenkit arra hívok, hogy egyesüljön velem a békéért ajánlott imavirrasztásban, amelyet itt, a Szent Péter téren fogunk április 11-én ünnepelni” – mondta Leó pápa húsvétvasárnap, április 5-én délben, az Urbi et Orbi áldás alkalmával, közös imádságot hirdetve a békéért.

„Nem lehetünk továbbra is közömbösek! És nem adhatjuk meg magunkat a rossznak! Szent Ágoston tanítja: »Ha félsz a haláltól, szeresd a feltámadást!« (Sermo 124, 4). Szeressük mi is a feltámadást, amely arra emlékeztet, hogy nem a rosszé az utolsó szó, mivel a Feltámadott legyőzte azt – hangzott el a Szentatya húsvéti üzenetében április 5-én délben.

Ő azért kelt át a halálon, hogy nekünk ajándékozza az életet és a békét: »Békességet hagyok rátok, az én békémet adom nektek. Nem úgy adom nektek, ahogy a világ adja« (Jn 14, 27). A béke, amelyet Jézus átad nekünk, nem korlátozódik arra, hogy elhallgattatja a fegyvereket, hanem megérinti és megváltoztatja mindannyiunk szívét! Térjünk meg Krisztus békéjére!

Hírdetés

Fordította: Török Csaba

Fotó: Vatican Media

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »