Lemond parlamenti mandátumáról a KDH képviselője, Martin Šmilňák

Lemond parlamenti mandátumáról a KDH képviselője, Martin Šmilňák Hegedűs Norbert2026. 01. 05., h – 16:38

Lemond mandátumáról Martin Šmilňák, a Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH) parlamenti képviselője. A politikus ezt egy, a közösségi médiában közzétett videóban jelentette be.

Šmilňák tavaly decemberben az autójával elütött egy vadat, majd a rendőrség alkoholt mutatott ki a leheletében. 

A képviselő elmondása szerint a mandátumáról való lemondást személyes felelősségvállalásként értelmezi. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem vonul vissza teljesen a közéletből, és a jövőben is szeretne aktív maradni.

“Olyan országban élünk, ahol az emberek megszokták, hogy a politikusok érinthetetlenek, és a hibáikért nem viselik a felelősséget. Ez nem jó, a KDH-ban másképp akarjuk csinálni a dolgokat. Hibáztam és ezért fizetni fogok.” – mondta Šmilňák a videóban.

Kapcsolódó cikkünk

Hírdetés

Karácsony után pár nappal történt a szerencsétlenség.

Martin Šmilňák (KDH) parlamenti képviselő az autójával elütött egy vadat. A baleset december 28-án, vasárnap történt Bártfa (Bardejov) közelében, 16.30 táján a Ferzsó (Sveržov) és Galbatő (Gaboltov) között húzódó harmadrendű úton – számolt be a Pluska.

Az incidens tényét a portálnak a KDH vezetősége is megerősítette, a párt szerint a képviselő kész vállalni a következményeket.

„A KDH-nak tudomása van a december 28-án Bártfánál történt közlekedési balesetről. Martin Šmilňák őszinte sajnálatát fejezte ki az esemény miatt, amely során a rendőrök 0,16 ezrelék alkoholszintet mutattak ki a szervezetében, miután elütött egy szarvast”

– olvasható a mozgalom közleményében.

A KDH hozzátette, Šmilňák együttműködik a hatóságokkal és vállalja a következményeket. „A KDH tiszteletben fogja tartani a büntetőeljárás eredményét, és annak lezárása után nyilatkozatot fogad el” – közölte a mozgalom.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »