Lehetett volna "négy magyar" is az RB Leipzignél…

Lehetett volna "négy magyar" is az RB Leipzignél…

A 2024-ben legtöbb gólt szerzett csatár, a magyar felmenőkkel bíró svéd Viktor Gyökeres 2023-ban mehetett volna Lipcsében, de nem őt választották. Akkortájt igazolt el onnét Szoboszlai Dominik, de Gulácsi Péter és Willi Orbán azóta is a klub alkalmazásában áll. Érdekes vallomás látott napvilágot.

Nem kellett másfél éve az RB Leipzignek a magyar felmenőkkel rendelkező, svéd Viktor Gyökeres, aki 2024-ben a világ legeredményesebb labdarúgója volt az IFFHS kimutatása szerint.

A magyar válogatott Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató németek vezetőedzője, Marco Rose elárulta, hogy az akkoriban az angol Coventryt erősítő csatár szóba került a klubnál 2023 nyarán, amikor a Bundesliga gólkirálya, Christopher Nkunku elszerződött a Chelsea-hez. Végül a lipcseiek a belga Lois Openda mellett döntöttek, Gyökeres pedig a portugál Sportinghoz igazolt.

Hírdetés

Akkor 20 millió eurót fizettek érte a lisszaboniak, ennek értékét azóta megsokszorozta.

„Hihetetlen futballista, majdnem több gólja van, mint mérkőzése” – dicsérte Rose a 26 éves játékost. „Kicsit másként fejlődött, mint a többi európai topcsatár, szokatlan gólokat szerez, és minden helyzetből veszélyes, ráadásul egyedül nekimegy komplett védelmeknek is” – tette hozzá a tréner, akinek együttese szerdán éppen a Sportinggal találkozik a Bajnokok Ligájában.

Gyökeres hatalmas fölénnyel érdemelte ki a futball történetével és statisztikáival foglalkozó IFFHS díját, amely az abszolút gólkirálynak jár évente. Portugál klubcsapatával a nemzeti bajnokságban (36 találat), a hazai és nemzetközi kupákban (16), továbbá a svéd válogatottban (10) összesen 62 gólt szerzett 2024-ben.

Akkortájt (2023) igazolt el onnét Szoboszlai Dominik, de Gulácsi Péter és Willi Orbán azóta is a klub alkalmazásában áll.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »