Lefestették Merkel anyát – Heti progresszió (XLVIII. rész)

Lefestették Merkel anyát – Heti progresszió (XLVIII. rész)

Ismét eltelt egy hét, köszöntöm minden kedves olvasónkat október első vasárnapján. Ezúttal sem maradtunk progresszív hírek nélkül, nézzük is meg a szerencsés kiválasztottakat, akik helyet kaptak az aktuális összeállításban.

3. Haladó világhoz haladó művészet is társul, melyet tömören és nyersen csak „elfajzott művészetként” (Entartete Kunst) érdemes emlegetnünk. A kifejezés egyébként majdnem 100 éves, ez is jól illusztrálja, hogy a problémáink nem új keletűek. Ezúttal Európa tönkretételében oroszlánrészt vállaló Angela Merkelt ábrázolták nem éppen hozzáillő szerepben. Az eritreai „festő” ugyanis Teréz anyaként festette le a Hitler munkásságához képest körömpiszkot nem érő kancellárt. Az ősnémet nevű Mulugeta Tekle így akart köszönetet mondani „Bundesmuttinak”, hogy befogadták a szebb napokat látott „Német”országba.

Ahogy a festményen látható (amely mondanivalóját leszámítva, minőségben is hagy némi kívánnivalót maga után), Merkel egy fekete újszülöttet tart a karjaiban, arcáról pedig csak úgy süt a boldogság és az elégedettség. Mondjuk ebben az egyben nem hazudik a festő. A politikus valószínűleg tényleg ennyire elégedett, hogy részt vehet Európa lezüllesztésében, a fekete gyerek pedig szintén találó – elvégre jobban értékeli az idegent, mint a saját fajtáját.

2. Tavaly júniusban számoltam be a „gendersemlegességet” hirdető Air Italy légitársaságról és akinek álmatlan éjszakái voltak, mert nem követték tömegesen a példájukat, az most megnyugodhat. Az LMBTQ-lobbi ugyanis Japánt is megérintette, a JAL nevű légitársaságuk felhagy a „ladies and gentlemen” megszólítással, nehogy kizárják és megsértsék azokat, akik „nem tartoznak ezekbe a kategóriákba”. Az újítás október 1-től érvényes, tehát ha valaki szeretné kipróbálni, felszabadítóbb érzés-e így utazni, az már nyugodtan letesztelheti a progresszív járatokat, persze, ha kellően tájékozódott előtte egy másik „kedves” barátunk, a koronavírus jelenlegi helyzetéről és a követhetetlen szabályozásokról.

Viszont némi hiányosságot azért érzünk az üggyel kapcsolatban. Az Air Italy járatai nem csak „gendersemlegesek”, de ezzel együtt Mx. rövidítéssel válthat jegyet magának az, aki „harmadik nemű”. Ez a JAL átállása során tudomásunk szerint elmaradt, amelyet óriási hiányosságnak és felelőtlenségnek titulálok.

Hírdetés

1. Ha kedves olvasónk repülésre mégsem vágyik, de egy jó kis haladó filmadaptációra igen, akkor valószínűleg már nem kell sokat várnia erre sem! A Warner Bros és a Studio 8 ugyanis hamarosan a filmvászonra is elhozza nekünk a Black című képregényt, ahol egy olyan világ tárul elénk, amelyben csak a feketéknek lehet szuperereje. A szuperhősös filmek már egy jó ideje előszeretettel hozzák előtérbe az idézőjelesen „elnyomottak” jogait, ez az alkotás viszont már ténylegesen kirekeszt mindent, ami nem néger. Elég egyértelmű üzenet, a Warner Bros töménytelen mennyiségű pénze és befolyása pedig gondoskodik róla, hogy az elképzelés meg is valósuljon (persze a remény hal meg utoljára, hátha elbukik a projekt…). A Black képregény- és könyvuniverzumot a csilingelő nevű Kwanza Osajyefo indította útjára, közösségi (!) finanszírozásból. Utóbbin meg sem lepődünk, manapság egyre többször „dobnak össze” destruktív ötletekre (lásd a hazai baloldali sajtó rendszeres ,„közösség általi” támogatása).

Osajyefo szerint a képregényekben „fehéreket használnak a számkivetett allegória bemutatásához, miközben azt állítják, hogy a kinti világ történéseire reflektálnak”. Elmondta, hogy „a Black más lesz és hitelesen mutatja be a feketék helyzetét”. A Studio 8 vezérigazgatója „gondolatébresztő alapkoncepciónak” nevezte a négerkedést, a Black pedig szerinte „az alkotók új generációját képviseli (értsd: Black Lives Matter-támogatók), akik pontosan mesélhetnek el feketékről szóló történeteket”.

Már az alaptörténetből jól látszik, hogy fantasy-klisékkel van dolgunk, amennyiben a szupererő nem azt jelenti, hogy bűnözés helyett elmennek munkát keresni.

Ez volt a Heti progresszió október első vasárnapján, jövő héten ismét találkozunk, aki pedig olthatatlan vágyat érez progresszív hírek beküldésére, az a [email protected] címre ezt meg is teheti.

Ábrahám Barnabás – Kuruc.info


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »