A Lánchíd forgalmi rendje valószínűleg már nem fog visszatérni a felújítás előtti állapothoz, de nem lehet kizárni, hogy a jelenleginél szélesebb körben használhassák személyautók is – ez derült ki a BKK által szervezett kerekasztal-beszélgetésből autósokkal, bringásokkal, taxisokkal.
A BKK a Lánchíd őszre tervezett átadása után is fenntartaná a jelenlegi forgalmi rendet, vagyis nem engedné vissza a magánforgalmú személyautókat – erősítette meg egy kerekasztal-beszélgetésen Bodor Ádám, a társaság mobilitásfejlesztési igazgatója.
„Ha a jelenlegi forgalmi rend marad, érdemes azon gondolkodni, hogy milyen további fejlesztéseket lehet odarakni, akár trolijáratokat is, zéró emissziósat is. Ha nem marad, ha dugó van, akkor nem érdemes” – fogalmazott az InfoRádió kérdésére.
Azzal Ajtay Szilárd, a Magyar Autóklub megbízott szakértője is egyetértett, hogy nem kell feltétlenül visszatérni a 2019-es állapotokhoz, de okos kompromisszumot sürget.
„Van egy jó gondolat, hogy ne legyen torlódás a Lánchídon. De nem kell ehhez kitiltani minden személygépkocsit. Például a mozgáskorlátozottakat, a zöld rendszámos autósokat és bizonyos szeleteit a személygépkocsi-forgalomnak, mint például az V. kerület, I. kerület át lehetne engedni. Emiatt nem lenne még torlódás” – mondta.
Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke a jelenlegi forgalmi rend pozitív tapasztalatairól számolt be, de a zöld rendszámos járművek átengedését is el tudná képzelni.
Szabó Gábor, a Budapest Közút műszaki vezérigazgató-helyettese a biztonságos gyalogos- és kerékpáros-forgalomra hívta fel a figyelmet.
„A Lánchídnak gyalogosbarátabbá kellene válnia, nem véletlen volt hosszú éveken keresztül napirenden, hogy a 2,18 méter széles járda legyen 3 méteres. Ez nem sikerült, így viszont ha a gyalogosoknak bármiféle segítséget szeretnénk nyújtani, az nem nagyon lehet más, mint elérni azt, hogy legalább
a kerékpárosok ne jelenjenek meg a gyalogosok között.”
Szegő Judit, a Levegő Munkacsoport projektvezetője támogatja a BKK terveit, amelyeket jó „első lépésnek” tart. Hasonló véleményt fogalmazott meg Kürti Gábor, a Magyar Kerékpárosklub elnöke is, aki azonban egy másik problémára is felhívta a figyelmet. „Van egy budai kerékpáros-hálózat, és van egy pesti, de a kettő nem ér össze, ezért össze kellene kötni, különben a budapesti kerékpározás nem fog tudni nőni. És ezért nagyon fontos, hogy az Andrássy út, Kiskörút, rakpart tengelyeket kössük össze a budai rakpart, Attila út tengellyel.”
A fővárosiak június 11-ig szavazhatnak a Lánchíd jövőbeni forgalmi rendjéről a „Budapesti Lakógyűlés” keretében.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »