Kvitová a legjobban keresők között (Tenisz)

A világranglista 10. helyén álló cseh Petra Kvitová a hétvégén pályafutása 30. tornáját nyerte meg Miamiban, miután a döntőben két szettben diadalmaskodott Elena Ribakina felett. A 33 éves teniszező a 8,8 millió dollár összdíjazású floridai verseny megnyerésével elit társaságba került.

Petra Kvitová a miami torna megnyeréséért járó pénzdíjjal a férfiak és nők mezőnyé­ben minden idők tizedik legtöbb pénzt nyerő teniszezője lett, ugyanis már 36 millió dollárral gazdagodott pályafutása során. A kétszeres wimbledoni bajnok, olimpiai bronzérmes cseh teniszező a fehérorosz Victoria Azarenka elé került a listán, amelyet a 22-szeres Grand Slam-győztes szerb Novak Djokovics vezet 167 millió dollárral, míg a nőknél a legtöbb pénzt, 94 millió dollárt a 23-szoros GS-bajnok Serena Williams szerezte a tenisztornákon. A legjobban kereső teniszezők tízes listáján szerepel még a spanyol Rafael Nadal (134 millió dollár), a svájci Roger Federer (130 millió dollár), a brit Andy Murray (63 millió dollár), az amerikai Pete Sampras (43 millió dollár), Serena Williams testvére, Venus Williams (42 millió dollár), Simona Halep (40 millió dollár) és az orosz Maria Sarapova (38 millió dollár).

Forrás:3szek.ro