Közellenség lett Merkeliában egy politikus hölgy, amiért megvédené a határt, akár fegyverrel is

Közellenség lett Merkeliában egy politikus hölgy, amiért megvédené a határt, akár fegyverrel is

A német rendőröknek szükség esetén fegyverrel kell megakadályozniuk az illegális határátlépést – mondta egy hétvégi lapinterjúban a legnagyobb parlamenten (Bundestag-) kívüli német párt, az AfD vezetője. A politikust nyilatkozatáért élesen bírálta a rendőrség legnagyobb érdekvédelmi szervezete és a Bundestag több pártja.

Az Alternatíva Németországnak (AfD) nevű párt elnöke, Frauke Petry a Mannheimer Morgen című lap hétvégi számában közölt interjúban kifejtette, hogy helyre kell állítani a rendet és a jog uralmát Németország határán, és ehhez szükség esetén akár műszaki akadályokat, határbiztosítási létesítményeket is telepíteni kell.

Arra a kérdésre, mit kellene tennie a határőrizetért felelős szövetségi rendőrség munkatársainak, ha egy "menekült" megpróbál átkelni ezeken az akadályokon, azt mondta, meg kell akadályozni, hogy a "menekült" német területre lépjen. A kérdésre, hogy pontosan miként kellene reagálniauk a rendőröknek egy ilyen helyzetre, azt mondta, az illegális határátlépést, szükség esetén lőfegyver használatával kell megakadályozni. Hozzátette, hogy ez áll a törvényben.

Nem használtam a tűzparancs kifejezést, és egy rendőr sem akar tüzet nyitni egy menekültre – hangsúlyozta a jobboldali párt vezetője. "Ezt én sem akarom, de a végső megoldásnak része a fegyverhasználat. A lényeg az, hogy ne fajuljon el idáig a helyzet, hanem egy Ausztriával kötendő megállapodás és az uniós külső határok ellenőrzése révén lefékezzük a menekültáradatot" – mondta az AfD vezetője.

A rendőrszakszervezet tiltakozik

Hírdetés

A rendőrség legnagyobb érdekvédelmi szervezete, a Rendőrség Szakszervezete (GdP) szerint a jogszabályok nem támasztják alá a politikus állítását. A rendőrség működését szabályozó törvényekben "nincs olyan jogi norma, amely szerint lőfegyver használatával kell megakadályozni menekültek átkelését a határon" – nyilatkozott Jörg Radek, a GdP elnökhelyettese.

Hozzátette, hogy aki "ennyire radikális eljárást javasol", az "nyilvánvalón a jogállam kiüresítésére" törekszik, és arra, hogy a rendőrséget felhasználja politikai céljaira.

Megjegyezte, hogy "ilyesmi volt már egyszer a német történelemben", és "azt akarjuk, hogy soha többé ne legyen".

Rendet akar? Hatósági megfigyelést a nyakába!

A CDU/CSU jobboldali pártszövetséggel kormányzó szociáldemokrata párt (SPD) Bundestag-frakciójának vezetője, Thomas Oppermann úgy vélte, hogy az AfD vezetője hangulatot akar kelteni a "menekültek" ellen, és az egykori NDK területén fekvő Drezdából származó politikus kijelentése az NDK-s pártállami időket idézi. Frauke Petry felvetése a keletnémet határőrségnek kiadott "tűzparancsra emlékeztet", és Erich Honecker néhai keletnémet pártvezető volt "az utolsó német politikus, aki lövetett menekültekre" – mondta Thomas Oppermann.

Az SPD elnöke, Sigmar Gabriel alkancellár egy vasárnapi nyilatkozatában hangot adott annak a kétségének, hogy az AfD elfogadja-e a szabad és demokratikus német berendezkedést, és úgy vélte, hogy az alkotmányvédelmi hatóságnak megfigyelés alá kellene vennie a pártot.

Hasonlóan nyilatkozott az ellenzéki Zöldek vezető belügyi szakpolitikusa, Volker Beck is, aki szerint Frauke Petry felvetése azt jelzi, hogy az AfD "hadilábon áll a jogállammal", és "igazán veszélyes".

A 2013-ban alapított AfD országos választói támogatottsága a legutóbbi, január végén készült mérések szerint 10 és 13 százalék között van. A párt a 2013-ban tartott Bundestag-választáson nem érte el az 5 százalékos bejutási küszöböt, a szavazatok 4,7 százalékát szerezte meg – áll az MTI hírében.

Alább tekinthető meg az M1 összefoglalója, ahol természetesen "szélsőjobboldali" a hölgy:


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »