Koronavírus – egy egészen új dologhoz kell örökre hozzászoknunk

Koronavírus – egy egészen új dologhoz kell örökre hozzászoknunk

Sokan azt valószínűsítették, hogy a nyári hónapokban csökkenhet a vírus fertőzőképessége, azonban ez nem jött be – mondta Falus András immunológus az InfoRádiónak nyilatkozva. A tévedés elsősorban azért történhetett, mert nem ismerjük a vírust – tette hozzá az Magyar Tudományos Akadémia tagja.

Falus András emlékeztetett, az immunológiával, az epidemiológiával, vagy akár a virológiával foglalkozó szakemberek azokból a koronavírusokból indultak ki, amelyeket már ismernek. Szerinte a tudomány tisztelete alapján az embernek azonban tudnia kellene néha az mondania, hogy „nem tudom”. Ez pedig értendő a virulenciára is, tehát a vírus terjedésének a „döbbenetes” ütemére.

Mint mondta, meggyőződése, hogy

a majdani vakcina jelentős mértékben fogja gátolni a vírus terjedését, ennek ellenére a SARS-CoV-2 velünk marad,

és időről időre lesznek fellángolások. De, hasonlóan, mint az influenza esetében, minden évben hozzá lehet majd jutni újfajta védőoltáshoz, vagyis lesz valamilyen globális védelem, de végérvényesen nem fog eltűnni – ismételte meg.

Hírdetés

Falus András az InfoRádió kérésére válaszolva nem kívánt jóslatokba bocsátkozni a vírus második hullámát illetően. Hozzátette, Magyarországon a négy orvosi egyetem felmérése alapján, bár nagyon sokan elkapták a betegséget, de

a hagyományos epidemiológiai értelemben nem volt szó járványról.

Megjegyezte, az igazi veszélyt illetően neki is csak feltételezései vannak, de úgy véli, az őszi, hűvösebb, nedvesebb–nyálkásabb időben az influenzával együtt erősödhet meg a koronavírus is, mert az egyik legyengíti a szervezetet, a másik pedig megbetegíti. Ilyen szempontól az október–november lehet a veszélyesebb periódus, de „keveset tudunk” – hangsúlyozta ismételten a szakember.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Nyitókép: MTI/EPA/Olafur Steinar Gestsson

Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »