Korčok dezinformációt terjeszt. Hazugsága rámutat egyes nyugatiak világháborús ambícióira is

Korčok dezinformációt terjeszt. Hazugsága rámutat egyes nyugatiak világháborús ambícióira is

Ivan Korčok még Igor Matovič külügyminisztereként külön sajtótájékoztatót tartott arról, mi a dezinformáció, és hogy kell felismerni. Sokan felkaphatták a rá a fejüket, amikor az egyik ismertetőjegye a dezinformációnak az volt, hogy külföldről finanszírozzák. Ez ugyanis a progresszív lapok mindegyikére igaz. Korčok pár nappal ezelőtt belépett a progresszív PS-be, aztán rögtön be is állt a progresszív dezinformátorok közé egy facebook-bejegyzéssel.

Korčokot sokan próbálják eladni, mint az ellenzék új vezérét. Ennek oka, hogy a tavaszi elnökválasztáson 1,2 millió szavazatot kapott. A valóság azonban az, hogy azokat nem Korčok-kapta, azokat inkább kormány elleni protestszavazatok voltak.

Korčok egy szürke, középszerű diplomata, karizma nélkül, tudálékos és fárasztó retorikával, ráadásul nyilatkozatai hemzsegnek az üres frázisoktól. A süketelést persze nehéz eladni karizma nélkül, így Korčok minden téren hátrányban van.

Kelet-Európa földrajzából elégtelen

Joe Biden amerikai elnök az észak-koreai katonákra hivatkozva nemrég zöld utat adott Ukrajnának az amerikai fegyverek bevetésére Oroszország területén. Ez azt jelenti, hogy a nyugati műholdas hírszerzés által meghatározott célokra nyugati katonák vezetik rá a nyugati rakétákat. Ukrajna ebben a képletben csak fedősztori.

Robert Fico az amerikaiak döntése kapcsán kijelentette, hogy az amerikai rakéták Oroszország elleni bevetésének célja Trump politikájának ellehetetlenítése. Ezzel nehéz nem egyetérteni. Fico azt is mondta, hogy egy veszedelmes lépésről van szó, amit Szlovákia nem támogat.

Korčok, akinek a legfőbb prioritása a nyugati érdekek és partnerek védelme és igazolása, azonnal reagált a kormányfő nyilatkozatára. Természetesen egy szóval sem említette Biden döntésének kockázatait, sőt, a rakétákról egyáltalán nem írt. Helyette azért ostorozta Ficot, mert szerinte így egy NATO-tag és EU-tag ország vezetője nem beszélhet.

Korčok azonban tovább megy, azt írja „utóiratként a bejegyzésében, hogy

„Oroszország észak-koreai katonákat telepített Ukrajnába a szláv testvérek legyilkolása céljából”

Ez dezinformáció. Nincs bizonyíték sem elismerő nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy Ukrajnában lennének észak-koreai katonák. Azok ugyanis – ha ott vannak egyáltalán – Kurszk régióban harcolnak az ukránok ellen, Kurszk pedig Oroszország nemzetközileg elismert határain belül van, nem Ukrajnában.

Megjegyezzük, az észak-koreai katonák jelenléte egy adott területen akkor nyer bizonyítást, amikor közülük való halott katonákat vagy hadifoglyokat mutatnak be úgy, hogy kétség nem fér a trükközéshez.

Előfordulhat, hogy lemaradtunk valamiről, és Korčok és vele a PS egyoldalúan elismerte Ukrajna jogát Kurszk régióra. Ukrajna még augusztusban tört be az orosz körzetbe, elfoglalt bő 1000 négyzetkilométert, elégette legjobb csapatait az ottani harcokban. Azóta fokozatosan szorul vissza.

Hírdetés

Korčok a háborús gépezet bábja

Kurszk azonban nem érte el stratégiai célját, legalábbis, ami az ukránokat illeti. A nyugati háborús héják azonban igen. A kurszki betörés előtt közvetlenül tárgyalások kezdődtek az oroszok és ukránok között Katarban arról, hogy egymás energiainfrastruktúráját nem fogják támadni.

Ez nem állt a nyugatiak érdekében. Oroszország meggyengítésének fontos része az orosz finomítók és energiahordozó-kitermelő és szállító képességek megsemmisítése. Hisz a háború legfontosabb célja Európa teljes leválasztása Oroszországról. A kurszki betörés augusztus 6-án a katari tárgyalást elkaszálta. Az ukránok az amerikai elnökválasztás után jelezték, hogy folytatnák ezeket a tárgyalásokat – de az oroszok már kétszer nem követik el ugyanazt a hibát.

Korčok bejegyzéséből teljesen nyilvánvaló, hogy támogatja Ukrajna kurszki kalandját. Miért ne támogatná, ha gazdái nyugaton szintén támogatják. Annak ellenére, hogy az ukrán katonák egy jelentős része felháborodott a hadművelet miatt. Egyrészt, ez így nem honvédő háború. Másrészt, értékes előerőt és haditechnika-mennyiséget égettek el az ottani harcokban, amit felhasználhattak volna a keleti fronton.

Mert a keleti fronton az oroszok előretörnek. A szeptember végi ENSZ-közgyűlés ideje alatt az oroszok nagy erőkkel támadták Vuhledárt, a stratégiai fontosságú ukrán várost, ami két és fél évig ellenállt a nyomásnak. De mivel nem volt elég utánpótlás, az ukránoknak esélyük sem volt megvédeni a várost. Hiányzott az néhány tízezer katona, ami épp Kurszkban kalandozott.

Zelenszkij ukrán elnök azonban nem engedte feladni a várost. Addig nem, amíg ő az ENSZ-ben épp fegyvereket követel a nyugatiaktól. Hogy’ nézett volna már ki, ha súlyos veszteség bejelentése árnyékolja be Zelenszkij beszédét az ENSZ-ben? Így hát nem volt szervezett visszavonulás.

A hírek szerint Vuhledarból rengeteg katona nem jutott ki élve. A sarokba szorított csapatokért nem ment helikopter, sem transzporter. Voltak, akik megkockáztatták, hogy gyalog próbáljanak el elosonni az orosz erők mellett, többségük odaveszett. A sebesültek kimentése lehetetlen volt. Mindez azért történt, hogy Zelenszkijnek ne legyen kényelmetlen az egy hétig tartó közgyűlésen mosolyogni a kamerák előtt.

Korčoknak ez nem fáj. Ő azzal igazolja a háborút, hogy azt Oroszország kezdte, a NATO nem áll háborúban. Nem csak az észak-koreai katonákról terjeszt dezinformációt, hanem arról is, hogy Ukrajna nem provokálta az oroszokat, és arról is, hogy a NATO nincs nyakig benne a konfliktusban. A valóságban ugyanis Biden döntése óta a NATO benne van a háborúban, és csak a világháború elkerülése érdekében nem mondják ki a felek ezt a teljesen nyilvánvaló tényt. És örülhetünk, hogy nem akarják kimondani, mert addig még van visszaút.

Az észak-koreai katonák jelenléte csak alibi a világháborúhoz

Az észak-koreai katonák jelenléte Oroszországban semmilyen módon nem igazolhatja Biden döntését a nyugati rakétákról, mivel még nincsenek Ukrajna területén. Egyszerűen arról van szó, hogy minden lehetséges eszközt bevetnek a háborút fenntartani akaró erők, hogy Ukrajnában ne lehessen fegyverszünet. Ezért olyan helyzetet próbálnak teremteni, amit Trump sem tud már megoldani.

Ahogy Ukrajnában a háborúra ráépült egy igen jövedelmező korrupciós rendszer, úgy Nyugaton is egész hálózatok épültek rá a háborúra, és ezek a hálózatok továbbra is profitálni akarnak a helyzetből, amit csak a háború biztosíthat.

Háború nélkül nincs szükség a fegyverlobbi tévéstúdiókba ültetett megmondóembereire. Nincs szükség a háborúpárti, fanatikus agytrösztök szakértőire. Nincs szükség azokra az újságírókra és politikusokra, akik egész karrierjüket feltették a háborús narratíva igazolására. Háború nélkül nem lehet annyi fegyvert eladni, nem lehet irdatlan pénzeket lopni az újjáépítés során (a világ egyik legkorruptabb országában). De főleg, háború nélkül lehet meggyengíteni és a végletekig kizsákmányolni Ukrajnát és az Európai Uniót.

Most minden az oroszokon múlik. A kérdés az, hogy elviselnek-e két hónapot Trump beiktatásáig anélkül, hogy bevonódnának a britek, lengyelek, baltiak és amerikai demokraták által provokált eszkalációs spirálba. Kétségeim vannak, Oroszország bizalma a Nyugat iránt megroppant.

Nem azért, mert mások az érdekeik, hanem mert a jelenlegi nyugati vezetés fanatikus hittel teljes győzelmet akar aratni, nem ismer kompromisszumot, de ha mutatna is kompromisszumot, Moszkva annak az elmúlt 30 év után nem nagyon fog hitelt adni. Épp az olyan elvakult, fanatikus és középszerű diplomaták és politikusok miatt, mint amilyen Korčok.

Komjáthy Lóránt


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »