Kis János, az egykori szélsőséges neoliberális, hazaáruló párt, az SZDSZ alapítója szerint Orbán Viktor 180 fokos fordulatot hajtott végre az unió meghatározó tényezőivel szembeni taktikájában. Mostanáig óvakodott attól, hogy az erős kormányokkal konfliktusba keveredjen. Mindig az önálló hatalom nélküli Brüsszelt vette célba, soha nem az igazi erőt képviselő Berlint.
Nem győzte hangoztatni, hogy külpolitikai kérdésekben a mindenkori német állásponthoz igazodik. Most azonban egyenest Berlinnel akaszt tengelyt, szavakban és tettekben egyaránt. Orbán koalíciót szervez e kvóták ellen. Nem hajlandó Magyarországon átmeneti menekülttábort létesíteni.
A menekültválságért a német kancellárt okolja. Miért provokálja Merkelt és szövetségeseit? Arra számít, hogy a menekültválság végzetes sebet üt Európa vezetőin. A világháború utáni egész politikai eliten, amely őt a liberális demokrácia leépítése miatt párialétre kárhoztatja. Prognózisa szerint egy „szellemi-ideológia korszak” végére értünk, amikor az európai politikát a liberalizmus eszméi uralták.
Orbán az első európai politikus, aki kormányfői pozícióból támadja az EU-n belül uralkodó „szellemi-ideológiai” konszenzust. Nem csoda, hogy mellette rendeznek szimpátiatüntetést. Rá figyel mindenki, aki a bezárkózást választaná. Amíg ez a konszenzus uralkodott, szalonképtelen volt a „nemzeti-keresztény” gondolat.
Mely gondolat magába foglalja, hogy egy ország akkor sáfárkodik jól a hagyományaival, ha kultúráját, etnikai összetételét megvédi a változástól.
Ez minden nép szuverén joga, ami fölötte áll az emberi jogoknak. A bevándorlás Európa iszlamizációjával fenyeget. Magyarország keresztény ország. Európa keresztény kontinens. Márpedig az iszlám és a kereszténység között demográfiai versenyfutás zajlik, és ezt a versenyt a kereszténység – ha tömegével engedjük be a muszlim bevándorlókat – csak elveszítheti.
Ez az aggodalom találkozni fog a változó közvéleménnyel. Az európai választópolgárok nem kérnek a bevándorlókból. A menekültválság nyomása alatt a jelenlegi politikai elitet egy-két éven belül leválthatják a radikálisok.
Patrióta Európa Mozgalom szekesztői megjegyzés: „Érdekes, hogy Kis milyen pontosan képes megfogalmazni azt, amiért Orbánt követői tisztelik, miközben érezhető, hogy a maga részéről mindennek az ellenkezőjét gondolja. Ha netán valaki azt hitte volna, hogy empatikusan vázolja fel mindezt, az ellenkezője nyilvánvalóvá válik a következő állításából.”
Ez a választás Európa biztos vereségéhez vezetne – írja tovább Kis. Ahogy Orbán mondja: minden ország szuverén joga, hogy maga döntse el befogad-e más kultúrájú embereket.
Ezen az alapon mindenki kivonhatja magát az együttműködés parancsa alól. Ha az orbáni vízió megvalósulna, már nem másképpen berendezett unióban élnénk, hanem szétesőben lévő unióban.
Kis ugyanakkor elismeri: Az elmúlt évtizedek bevándorlási hullámai nem kizárólag összeszokást hoztak. A kulturális távolság, a társadalmi egyenlőtlenségekkel karöltve kölcsönös szegregálódásnak adott lökést, és sokféle feszültséget gerjesztett.
A jóléti állam leépülése és a hirtelen megnőtt munkanélküliség nyomán széles rétegek kezdték úgy érezni, hogy a bevándorlók tőlük veszik el a juttatásokat és a munkahelyeket.
Patrióta Európa Mozgalom szekesztői megjegyzés: „Arról éppen diszkréten hallgat, hogy az általa is vallott szabadpiaci ideológia, a munkahelyek kiszervezése és az állam háttérbe szorítása miatt van a munkanélküliség és az abból fakadó társadalmi frusztráció.”
A másik oldalon – folytatja Kis János – a bevándorló kisebbség tagjai gyakran be sem jutottak munkaerőpiacra. Felerősödött a bevándorlóktól való félelem, ami a szélsőjobb vitorláit dagasztja.
Kis szerint az uniónak ellenszélben kell átküzdenie magát a fenntartható év vállalható közös menekültpolitikához. A befogadás nem csak költségekkel jár. Európa demográfiai deficittel küszködik, a gazdaság jelentősebb bővüléséhez, a nyugdíjaskorú népesség eltartásához számottevő bevándorlóra volna szüksége.
Európa nem engedheti meg magának, hogy a hasznosítható menekültet beengedi, a nem hasznosíthatót pedig visszaküldi. Demokrata értelmiségi nem nyilatkozhat olyat, hogy Orbán autorier, nacionalista politikus ugyan ez esetben igaza van.
Demokrata csak egyet mondhat, azt, amit Orbán képvisel, halálos veszélyt jelent Európára nézve: nem csak gyalázatos, esztelen is.
Patrióta Európa Mozgalom szekesztői megjegyzés: „Kis János szinte egyedül marad nézetével, Gyurcsánytól Konrád Györgyön át a hazai zsidóság vezetőiig mindenki ellene fordul – kárhoztatja is őket.”
HVG
Heinz-Christian Strache, az Osztrák Szabadságpárt elnöke szerint Magyarország gyalázása az idegengyűlölet társadalmilag elfogadott formájává vált.
Népszabadság
Forrás:patriotaeuropa.hu
Tovább a cikkre »