Kigyulladt egy étterem Szádalmáson

Kigyulladt egy étterem Szádalmáson Mészáros Richárd2026. 08. 28., p – 16:11

A tűz oka az volt, hogy gyúlékony anyagot helyeztek el a kémény közelében.

Kigyullad egy étterem a Rozsnyói járásban, Szádalmáson (Jablonov nad Turňou). A tűzoltók kivonultak a helyszínre. Jozef Bálint, a kassai tűzoltó- és mentőszolgálat (HaZZ) szóvivőjének tájékoztatása szerint a tűz oka az volt, hogy gyúlékony anyagot helyeztek el a kémény közelében.

Hírdetés

Nem sokkal 11.40 után érkezet bejelentés a tűzről – közölte a szóvivő. „A rozsnyói, a szepsi (Moldava bad Bodvou) és a kassai tűzoltóság egységei vonultak a helyszínre” – közölte, és hozzátette, amikor a tűzoltók megérkeztek, a szádalmási önkéntes tűzoltók már oltották a tűzet. Tizenhárom tűzoltó dolgozott a helyszínen. Hőkamerával keresték a tűzfészket.

A mentősök négy embert láttak el a helyszínen füstmérgezés miatt.

Tűzvizsgáló is vizsgálja a helyszínt. A szóvivő tájékoztatása szerint az előzetes becslés szerint 5000 euróra tehető a kár.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »