Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal vezetője árult el részleteket az új szolgálat működéséről.
„Ha ez egy olyan intézkedés lesz, ami nem arra szolgál, hogy vegzáljuk a hajléktalanokat, hanem arról, hogy javuljon az utasok szubjektív és objektív biztonságérzete, akkor nyilván lehet beszélni a BKK-rendészet létrehozásáról” – mondta a Magyar Nemzetnek Kiss Ambrus. A Főpolgármesteri Hivatal vezetője kiemelte, a kampányban nem az volt a főpolgármester problémája a BKK-rendészettel, hogy erőforrásokat kell allokálni a közlekedés biztonságosabbá tételére, pusztán Vitézy Dávid hajléktalanellenes retorikája ellen emelt szót a hivatal.
A közgyűlési döntés értelmében 2025. január elsejétől alakítják meg a BKK-rendészetet, ami a fővárosi rendészeti igazgatóság (FÖRI) keretén belül fog működni a szolgálati igazgatóhelyettes irányítása alatt, 75 fős státusszal. Ez a 75 fő pedig további hússzal egészül ki, a jelenleg is a BKK-nál és a BKV-nál alvállalkozókon keresztül foglalkoztatott rendfenntartókkal.
Kiss Ambrus hasznosnak tartaná, ha a rendőrség is létszámbővítéssel képes lenne növelni a közterületen szolgálatot teljesítő rendőrök számát, mert szerinte nem a közterület-felügyelet, hanem a rendőrség feladata a rend fenntartása a közösségi közlekedési eszközökön.
Vitézy Dávid a programjában még azt ígérte, „200 fővel bővítjük a közterület-felügyelők létszámát a BKK-rendészet létrehozásával, akiket testkamerával szerelünk fel, hogy az intézkedések jogszerűsége mindig ellenőrizhető legyen.
Kiss Ambrus elmondta, a FÖRI-nél közterület-felügyelők, vagy segédfelügyelők vannak alkalmazásban. Közterület-felügyelő pedig a jogszabályok szerint az lehet, aki ezen képesítésre szóló jogszabálynak megfelel. Vagyis cselekvőképes, büntetlen előéletű, minimum középfokú végzettséggel rendelkezik, és leteszi a közterület-felügyelői vizsgát, vagy az ezzel kapcsolatos közszolgálati szakképesítése van.
Kiss Ambrus kiemelte, a BKK-rendészet felállításával párhuzamosan nem tervezik a diszpécserszolgálat bővítését. A döntés azonban problémát okozhat, ugyanis a BKK diszpécserszolgálatának így 2025 januárjától a jelenlegi létszámmal a közösségi közlekedés sofőrjeinek bejelentései mellett a közlekedők jelzéseivel is foglalkoznia kell majd, amely könnyedén túlterheltté teheti a rendszer.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »