A Jobbik képviselője szerint épp ezek miatt az esetek miatt lenne szükség egy olyan nemzeti minimumra, mely azt tartja szem előtt, hogy
„legalább a szociális védőháló maradékát megelőzzük”.
A honatya szerint a Fidesz által az elmúlt nyolc évben kialakított közéleti klíma gyalázatos körülményke közéé kényszeríti a devizahitel-károsultakat.
Z. Kárpát kiemelte, hogy most már például olyan vállalkozótól is kaptak segélykérést, aki a kétes hátterű követelés mellett is felajánlotta azt, hogy havi 150 ezer forintot és a vállalkozása teljes évi hozamát is odaadja a banknak,
„csak hagyják őt élni, dolgozni, ne verjék dobra az ingatlanját, a munkahelyét”.
A bank viszont erre is nemet mondott, azt tanácsolva, vegyen föl hitelt máshonnan, hogy abból törleszthessen – idézte föl a képtelen esetet a Jobbik alelnöke.
Z. Kárpát Dániel szerint ehhez hasonló módon egy szűk, baráti elit fogja nyomott áron megszerezni a Fidesz-KDNP által a bnakoknak kiszolgáltatott ingatlanvagyont.
A jobbikos képviselő kíváncsi volt rá:
Z. Kárpát erélyesen utalt rá, hogy amennyiben ezekre a kérdésekre nem tud választ adni a Fidesz, akkor alkalmatlanok a probléma kezelésére.
Orbán Viktor helyett Völner Pál államtitkár válaszolt, aki szerint „erős túlzás” azt állítani, hogy a Fidesz bárkit is az út szélén hagyott volna, szerinte pedig a kormánypártoknak nincs érdekeltsége a kilakoltatásokban. A fideszes politikus emellett felsorolta, mennyi intézkedést is hozott a kabinet, melyeknek elvileg ki kellett volna húznia a csávából a hiteleseket, majd azzal vádolta meg a Jobbikot, hogy számukra ezek nem voltak fontosak.
Viszontválaszában a Jobbik alelnöke maró gúnnyal megjegyezte:
„Ezen a nemzeti gyásznapon megéltük azt a pillanatot, hogy ön igazat mondott.”
Kifejtette: a Jobbik valóban nem támogatta a Fidesz piaci alapú forintosítását, ami „pénzügyi merénylet” lett volna a devizások ellen.
„Ha ezért szégyenkeznünk kellene, azt vállalnánk, de mi lehetünk büszkék magunkra, hogy ebben az árulásban nem vettünk részt”
– mondta Z. Kárpát, majd hozzátette: a Fidesz a családi csődvédelemmel ezernél is kevesebb ügyfélen tudott segíteni.
A jobbikos honatya arra is rámutatott, hogy nem a Kúria jelölte ki a Fidesz számára az árfolyamot, ez a kormány saját döntése vlt, amit férfiasan vállalniuk kéne.
A képviselő azt is kiemelte: konkrét megoldást a problémára most sem tud kínálni a Fidesz.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »