Kevesebb kerozin érkezik a Liszt Ferenc-repülőtérre, lépni kellett

Kevesebb kerozin érkezik a Liszt Ferenc-repülőtérre, lépni kellett

Az ellátási láncban jelentkező fennakadások miatt átmenetileg kevesebb kerozin érkezik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre – közölte a repülőteret üzemeltető Budapest Airport.

Azt írták: annak érdekében, hogy a kerozinkészlet ne csökkenjen az operatív minimum alá, az üzemanyag-kiszolgálók arra kérték a légitársaságokat, hogy optimalizálják üzemanyag-felvételüket, vagyis Budapesten csak minimális mennyiségű, a kiinduló repülőtereken pedig több üzemanyagot vegyenek fel, amíg a készletek helyre nem állnak.

Hírdetés

A jelenlegi intézkedés október végéig áll fenn – tették hozzá.

A közleményben hangsúlyozták: a repülőtér jelenleg fennakadás nélkül üzemel. Járatkésés vagy törlés nincs. A Budapest Airport mindent megtesz azért, hogy az utasforgalom zavartalan maradjon.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »