Kettős győzelemmel jutottak tovább (Női kosárlabda, Román Kupa)

Kettős győzelemmel jutottak tovább (Női  kosárlabda,  Román  Kupa)

A keddi meccshez hasonlóan, a címvédő Sepsi-SIC a csütörtöki visszavágón is nagyarányú, 115–55-ös győzelmet aratott a vendég Brassói Olimpia együttese ellen a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjében. A zöld-fehérek kettős sikerrel abszolválták a sorozat második körét, és remek teljesítményüknek köszönhetően elsőnek jutottak be a február 26–27-én esedékes négyes döntőbe.

A kupanegyeddöntő odavágójához képest mindkét edző egy-egy helyen változtatott csapatán: a Sepsi-SIC-nél Ioana Ghizilă helyett Alina Podar kezdett, aki mellett Jovana Pašić, Orbán Nikolett, Britney Jones és Brianna Fraser lépett pályára, a vendégeknél Biljana Pešović, Ecaterina Armanu, Adina Ciciovan, Latinka Dušanić és a Ioana Davidot váltó Alexia Frincu vette fel a harcot a továbbjutás sorsát már kedden eldöntő házigazdákkal. Ezúttal is a Brassó kapta el jobban a rajtot (4–5), de lányaink gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és miután átvették a vezetést, rohamos tempóban nőtt a két gárda közti különbség (29–14). A második negyedben sokáig 14 és 19 pont között ingadozott a zöld-fehérek előnye, ám a nagyszünethez közeledve Pašićék sebességet váltottak, és plusz harminccal zárták az első félidőt (60–30).

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, hiszen maradt a korábbi forgatókönyv: a mieink irányították a küzdelmet, a Cenk alattiak pedig futottak az eredmény után. A 28. percben 40 ponttal vezetett a Sepsi-SIC (78–38), a párharc utolsó negyede pedig 86–40-es állásról indult. Ezt Fraser duplája nyitotta meg, amire 5–0-s sorozattal felelt az Olimpia (88–45). Hazai időkérés után visszaállt a rend a pályán, Zoran Mikes tanítványai pedig játszi könnyedséggel meneteltek a Brassó elleni 36. győzelmük felé. A 37. percben Botos Petra duplájával már száznál jártak a zöld-fehérek, a vége pedig 115–55 lett a címvédő javára, és a Sepsi-SIC győzelemmel fejezte be a 2021-es esztendőt.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa címén az egyaránt 27 pontot jegyző Fraser és Podar osztozott, amerikai centerünk pedig 13 lepattanóval egy újabb dupla duplát ért el. A fölényes győzelemből az egész csapat kivette a részét, hiszen akárcsak kedden, most is minden játékosunk pontozott. A túloldalon Pešović és Armanu szintén 21–21 ponttal zárta a mérkőzést.

Női kosárlabda Román Kupa, negyeddöntő – visszavágó: Sepsi-SIC–Brassói Olimpia 115–55 (29–14, 31–16, 26–10, 29–15). Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Mintegy 200 néző. Vezette: Bukuresti Loránd, Csíki Zsolt, Kővágó Lajos. Sepsi-SIC: Pašić 4, Orbán 10, Jones 16/6, Podar 27/15, Fraser 27–Botos 3, Wallace 6/3, Ghizilă 14/3, Cătinean 4, Croitoru 4. Edző: Zoran Mikes. Brassó: Pešović 21/3, Armanu 21/15, Ciciovan, Frincu, Dušanić 13/3–Nan, Nistoroiu, David, Moroșanu, Atamaniuc, Pașca, Florea. Edző: Dan Calancea.

A Román Kupa negyeddöntő eddigi eredményei: Aradi FCC–Szatmárnémeti VSK 64–71, Alexandria–Marosvásárhelyi Sirius 64–64, Târgoviște–Konstancai Phoenix 56–77, Sepsi-SIC–Brassói Olimpia 125–46 és 115–55 (továbbjutott: kettős győzelemmel és 240–101-es összesítéssel a Sepsi-SIC). A további három párharc visszavágóját a jövő hét közepén rendezik meg, de a Sepsi-SIC sem pihen, mivel január 5-én 17.30 órától idegenben pótolja be a múlt hétről elnapolt, Brassói Olimpia elleni bajnokiját.

Forrás:3szek.ro