Kétgólos előnyről veszítették el a székely rangadót (Teremlabdarúgás, 1. Liga)

Kétgólos előnyről veszítették el a székely rangadót (Teremlabdarúgás,  1.  Liga)

A házigazda Sepsi-SIC kétgólos előnyt leadva 5–3-ra kikapott az FK Székelyudvarhelytől a teremlabdarúgó 1. Liga 15. fordulójának fantasztikus hangulatú és végig kiélezett székely rangadóján.

A sérült Dospinescu és a beteg Czintos nélkül kiálló Sepsi-SIC számára védekezéssel indult az FK Székelyudvarhely elleni rangadó, ahol mindkét háromszéki – Miklós és Kanyó – a kezdőben volt. A 4. perctől vált izgalmassá a mérkőzés, több lehetőség is adódott a csapatok előtt. Az első gólig a 14. percig kellett várni, amikor egy gyors kontra végén Szőcs juttatta előnyhöz a zöld-fehéreket, majd a 17. percben Mánya erős beadását Küsmödi ütötte saját kapujába (2–0).

A fordulás után teljes egészében az udvarhelyiek irányították a mérkőzést, akik Tankó találatával szépítettek, majd Kedei góljával egyenlítettek (2–2). A 35. percben kigyűlt a hat csapathibánk, a tízméterest Miklós értékesítette, majd kevéssel később Má­this M. kiállítása után Bálint büntetőből vette be a kapunkat (2–4). A véghajrában vészkapussal támadó Sepsi-SIC Mánya révén csökkentette a hátrányát (3–4), a látványos és fantasztikus hangulatú rangadó 5–3-as végeredményét egy üres kapus góllal Hadnagy állította be.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 15. forduló: Sepsi-SIC–FK Székelyudvarhely 3–5 (2–0). Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Mintegy 750 néző. Vezette: Florin Aurelian Macovei és Dragoș Mocanu. Sepsi-SIC: Korodi – Veress, Csog, Bende, Isac (cserék: Mánya, Máthis M., Gáll, Máthis B., Kusztos, Szőcs, Papp, Fábian). Edző: Mánya Szabolcs. Székelyudvarhely: Farkas – Bálint, Miklós, Hadnagy, Kanyó (cserék: Péter, Boga, Balázsi, Iszlai, Kedei, Kerestély, Tankó, Küsmödi, Tompea). Edző: Jakab Zoltán. Sárga lap: Isac (11.), Szőcs (18.), Csog (25.), Máthis M. (29.). Piros lap: Máthis M. (35.). Gólszerzők: Szőcs (14.), Küsmödi (17. – öngól)., Mánya (39.), illetve Tankó (29.), Kedei (30.), Miklós (35. – tízméteresből), Bálint (35. – büntetőből), Hadnagy (40.). Tízméteresek: 0/0–1/1.