Két orvos nyugdíjba megy, leáll mezőtúri szülészet

Két orvos nyugdíjba megy, leáll mezőtúri szülészet

Nyugdíjba megy két szülész-nőgyógyász a mezőtúri kórházból, ezért

március 1-jétől szünetelni fog a szülészet a kórházban

írja Szűcs Dániel polgármester Facebook-posztja nyomán a Telex.

A városvezető azt mondta, hogy az önkormányzat nem fenntartója az intézménynek, és nem kapott még hivatalos szakmai tájékoztatást arról, hogy mikor várható a hiányzó orvosok pótlása.

Hírdetés

Szűcs Dániel hozzátette, hogy a járóbeteg-ellátás továbbra is működik a kórházban, és

a város parlamenti képviselőjével, Herczeg Zsolttal azon dolgoznak a háttérben, hogy szakorvosokat tudjanak vinni Mezőtúrra.

Alig egy hónappal ezelőtt Herczeg jelentette be, hogy aneszteziológushiány miatt szünetel a szülészeti és a nőgyógyászati fekvőbeteg-ellátás az intézményben – emlékeztet a portál. Az átmeneti időszakban a szolnoki Hetényi Géza Kórházban látják el a betegeket.

A mezőtúri kórház oldalán jelenleg összesen három osztályvezető főorvosi állást hirdetnek, de keresnek aneszteziológust, belgyógyászt, szülész-nőgyógyászt, csecsemő- és gyermekgyógyászt is.


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »