Két magyar bronzérmet hozott a péntek a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon

Márton Richárd 200 méter pillangón, Késely Ajna pedig 1500 méter gyorson nyert bronzérmet az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság pénteki napján.

Márton a fináléban a hetes pályán ugyan erősen kezdett, de a győztes svájci Noe Pontit és a második olasz Alberto Razzettit nagy hajrája ellenére már nem tudta megszorongatni.

Késely számára hasonlóképpen alakult a döntő, mint szerdán 800 méteren: a győztes Anastasiia Kirpichnikovát és az olasz Simona Quadarellát nem volt esélye megelőzni, viszont a harmadik helyet magabiztosan szerezte meg. A 22 éves magyar úszó ráadásul 2021-es saját, 15:55.69-es országos csúcsát megjavítva, 15:51.34 idővel csapott célba.

A szám másik magyar úszója, a 18 éves Flück Nóra 16:03.42 perces egyéni csúccsal az ötödik lett – eddigi legjobbja 16:10.86 volt.

A másik két magyar döntős nem állhatott dobogóra: Komoróczy Lora Fanni pályafutása első felnőtt egyéni fináléjában, 50 méter háton nem tudta megismételni a középdöntőben úszott óriási egyéni csúcsát (26.47), 26.59 másodperccel hatodik lett.

Holló Balázs 200 méter vegyesen egyéni legjobbjától (1:55.58) jócskán elmaradva 1:56.84 perces idővel a nyolcadik helyen zárt.

A középdöntőkben érdekelt magyarok közül Ugrai Panna 100 méter pillangón (57.12), Németh Nándor pedig 200 méter gyorson (1:43.45) remek egyéni csúccsal került a pénteki fináléba, Szabó Szebasztián pedig 50 méter pillangón a szám címvédőjeként és társ-világcsúcstartójaként a mezőnyben egyedüliként került 22 másodperc alá, 21.86-tal toronymagasan a legjobb idővel ment tovább.

Női 200 méter vegyesen Szabó-Feltóthy Eszter ugyan megjavította délelőtti idejét (2:13.16), de 2:12.55 perces teljesítménye csak a 11. lett összesítésben.