]A 2015-ben megindult ellenőrizetlen sáskajárás következtében Németországba napjainkig hivatalosan több mint egymillió migráns érkezett, s 2022 végére már 304 308 olyan külföldi tartózkodott mindenféle jogcím nélkül, akiknek el kellett volna hagyni a Szövetségi Köztársaság területét. A „közlekedési lámpás” berlini kormány a jogcím nélkül tartózkodók eltávolítására már 2021-ben meghirdette az úgynevezett „hazatelepítési offenzívát”, de a kitoloncolásra kiszemeltek több mint kétharmadát nem sikerül hazatérésre bírni – írja a zuerst.de hírportál.
A Magyarország déli határát szakadatlan intenzitással ostromló sáskák természetesen nem kívánnak nálunk letelepedni, hanem rajtunk átgázolva igyekeznek eljutni az úgynevezett jóléti országokba, elsősorban Németországba. Magyarország 2015-ben kerítéssel zárta le a déli határait a sáskarajok előtt, de addig naponta ezrek érkeztek Budapestre, s az eszement németek és osztrákok pedig autóval jöttek értük a Keleti pályaudvar környékére. Közben nácizták a magyarokat, mert szerintük nem fogadtuk eléggé szívélyesen a betolakodókat (Magyarán, a magyarok nem hívei a Willkommenskulturnak).
Az egykori kelet-német kommunista apparatcsik, Angela Merkel 2015-ben szélesre tárta Németország kapuit az ellenőrizetlen bevándorlás előtt. Azóta csak Németországba több mint egymillió migráns érkezett, de mivel ellenőrizetlenül, okmányok nélkül érkeztek, a pontos számukat nem lehet tudni. Ezért aztán vannak, akik 1 500 000 és 1 800 000 közöttire teszik a Németországba betolakodók számát. A szövetségi kormány adatai szerint mintegy félmillió újonnan érkező lett jogosult ilyen-olyan menekültstátuszra, ami azt jelenti, hogy a másik félmilliót előbb-utóbb ki kellene/kellett volna toloncolni az országból. Csakhogy a kitoloncolási szándék megvalósítása kudarcot, vagy amint a zuerst.de hírportál írja „katasztrofális kudarcot” vallott.
A zuerst.de hírportál szerint 2022 végére már 304 308 külföldi, férfiak, nők és gyermekek tartózkodtak jogcím nélkül Németországban, akiknek el kellett volna hagyni a Szövetségi Köztársaságot vagy az önkéntes távozás megtagadása esetén ki kellett volna toloncolni őket. Ez a szám mintegy 11 650-nel több, mint amennyi 2021 végén volt. Az ország elhagyására kötelezettek túlnyomó többsége (81,5 százaléka) azonban úgynevezett „felfüggesztést” (Duldung) élvez.
Az Olaf Scholz kancellár (SPD) vezette közlekedési lámpás (vörös-sárga-zöld) szövetségi kormány a 2021-es koalíciós szerződésben meghirdette ugyan az úgynevezett „hazatelepítési offenzívát” (Rüchführungsoffensive) a Németországban jogcím nélkül tartózkodó külföldiek kitoloncolására vagy hazautaztatására, de a gyakorlatban nem sok történt. A szövetségi kormány a német közvélemény nyomására leginkább a bűnözők és az úgynevezett veszélyeztetett személyek kitoloncolását szerette volna megvalósítani. A közbeszédben csak Duldungnak (megtűrés, türelem) nevezett igazolvány (Ausweis zur Aussetzung der Abschiebung) valójában csak a kitoloncolás átmeneti felfüggesztését, elhalasztását igazolja. Az ilyen átmeneti felfüggesztések azonban a tapasztalatok szerint a legtöbb esetben állandóvá válnak, azaz a betolakodó végül mégis marad.
Amint a zuerst. de hírportálra hivatkozva fentebb írtuk, Németországban 2022 végén 304 308 olyan külföldi személy tartózkodott mindenféle jogcím nélkül, akiknek el kellett volna/kellene hagyni az országot (Legalábbis a német hatóságok ennyiről tudnak). Csakhogy a német hatóságoknak eddig ezeknek az illegálisan tartózkodó külföldieknek mindössze egyharmadát, 35,6 százalékát sikerült végre eltávolítani az országból. Tavaly szövetségi szinten 36 300 betolakodó kitoloncolását tervezték, de ebből 23 377 meghiúsult.
H. J. – Kuruc.info
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »