A baloldali városvezetés alatt ugyan számolatlanul jelentek meg az autósok életét megkeserítő kerékpársávok, de a vízi forgalomra nem fordítanak ekkora figyelmet. Legalábbis erre enged következtetni, hogy továbbra sem közlekedhetünk komppal a fővárosban, miután 2021 után 2022-ben újra szüneteltetik a hivatásforgalmi hajózást. Ugyan az üzemeltetői tender bizakodásra adott okot, a megállapodást végül nem írták alá. Joggal merülhet fel az eddig képtelenségnek tűnő kérdés. Már csak a vízibicikli marad az embereknek?
Csupán egyetlen komp fog közlekedni a fővárosban, miután a BKV 2022-ben csak a Csepel-Királyerdő és Soroksár, Molnár-sziget között közlekedő révvel számol. Sem a BKV, sem a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) üzleti terve nem tartalmaz kishajózást idén – áll az Index beszámolójában.
Ez a fajta közösségi közlekedés Tarlós István főpolgármestersége idején nagy sikernek örvendett a fővárosiak körében, ugyanis kiegészítette a szárazföldi közlekedést, és azoknak a családoknak is esélyt adott a sétahajókázására, akik nem tudták a drágább szolgáltatást igénybe venni.
A döntést pénzhiányra hivatkozva hozták meg, csakúgy, mint 2021-ben: „A fővárosi közösségi közlekedési bevételek csökkenése, valamint a kormányzati elvonások miattaz önkormányzat a tavalyi évhez hasonlóan továbbra sem tudja biztosítani a fővárosi hajózási tevékenység üzemeltetéséhez szükséges fedezetet, így a BKV által nyújtott hivatásforgalmi hajózás szüneteltetése a 2021. év után a 2022. évben is folytatódni fog”.
Tavaly ősszel a közlekedési cég még úgy látta, hogy „megteremtődött egy minőségi és gazdaságosan működtethető szolgáltatás alapja”, miután a nyár végén sikeresen lezárult üzemeltetői tender bizakodásra adott okot.
Nem elég, hogy a nyertes Magyar Kikötő Zrt. a becsült árnál olcsóbban vállalta volna az utasok szállítását a Rómaifürdő és a Kopaszi-gát között, de ezenfelül a kikötők üzemeltetése és a vízi járművek esetleges javítása is a feladatkörébe tartozott volna. Azonban a megállapodást végül nem írták alá, és az ügyben a Közbeszerzési Döntőbizottság és a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódott kartellgyanúra hivatkozva.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »