Hozzá nem értéssel vádolják a tanügyi szakszervezetek az oktatási minisztériumot, miután a digitális platform összeomlása miatt „káosz” alakult ki az országos képességfelmérő első vizsganapján.
A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége, valamint a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség tegnap délutáni közleménye szerint a beszkennelt dolgozatok feltöltésére használt platform többször leállt a nap folyamán, emiatt „tanárok ezrei” órákon át nem tudták befejezni a munkát. A szakszervezetek felrótták, hogy a minisztérium próbálta bagatellizálni a problémát, „kisebb fennakadásokként” állítva be a történteket, ami szerintük arról árulkodik, hogy nincs kapcsolatuk az iskolák mindennapi valóságával, és közönnyel viszonyulnak a problémákhoz. Az érdekvédelmi szervezetek képviselői szerint ugyanakkor több megyei tanfelügyelőség szándékosan nem engedte be az értékelőbizottságokba azokat a tanárokat, akik tavasszal bojkottálták a próba-képességvizsgát. Ez a bosszú vezérelte, megtorló jellegű eljárás azonban rontja az értékelés minőségét – hívták fel a figyelmet.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »


