A Hamasz fiktív női profilok segítségével telepített kémprogramot izraeli katonák mobiltelefonjaira.
Az izraeli hadsereg a hétvégén kiiktatta azokat a szervereket, amiken keresztül a Hamász izraeli katonák mobiljait próbálta megfertőzni. Az izraeli hadsereg szerint csak alacsony rangú tisztek és közkatonák mobiljaiba sikerült behatolni – írja az Új Kelet.
Az izraeli hadsereg próbálta enyhíteni a katonái által elkövetett erkölcstelen cselekedetet és nyilatkozatában cáfolta, hogy lényeges információt szereztek volna meg a Hamasz hackerei.
A Hamasz több tucat fiktív profilt hozott létre, majd azokon keresztül izraeli katonákkal vették fel a kapcsolatot Hogy ne legyenek feltűnőek a nyelvtani hibák, úgy tettek, mintha új bevándorlók lennének, akik látás vagy hallásproblémákkal küzdenek.
A kapcsolat létrejöttét követően a fiktív nők felajánlották, hogy meztelen fotókat küldenek magukról, de csak akkor, ha a katona letölti a Catch and See, a ZatuApp vagy a Grixy App egyikét, amelyekről azt mondták, hogy hasonlóak a népszerű SnapChat alkalmazáshoz. Azonban ezek valójában kémprogramok voltak.
A katonák a letöltés után hibaüzenetet kaptak, de attól kezdve a háttérben tovább dolgozhattak a Hamász számítógépei, követték a helyváltoztatásaikat, elolvashatták üzeneteiket, használták a telefonok mikrofonját és kameráját.
A Hamász saját fejlesztésű kémvírusa ugyanis a csábító üzenetek után a telefonra telepítette magát, majd folyamatosan továbbította a sok tucat katona okostelefonjáról gyűjtött adatokat a palesztin szervezetnek.
A palesztin csoport bekapcsolhatta a kamerájukat, fájlokat tölthetett le az eszközről, és megtekinthette a katonák elérhetőségét és GPS-adatait.
Az izraeli hadsereg közleménye szerint felfedezték a kémkedés ezen legújabb módját, még mielőtt a Hamász jelentős, értékes információhoz jutott volna ezzel a módszerrel.
Nem ez az első alkalom, hogy a Hamász ilyennel próbálkozik. 2018 júliusában 100 katona telefonját sikerült hasonló technikával megfertőzni.
„Látjuk, hogy egyre jobban megtanulják és fokozzák ezt a módszert” – nyilatkozta Jonatán Konrikus szóvivő.
Neokohn.hu nyomán
Sharing is caring!
Forrás:orientalista.hu
Tovább a cikkre »